Reklama

Nie przechodź obojętnie wobec bezdomnych. "Akcja Zima" trwa

Opublikowano:
Autor:

Nie przechodź obojętnie wobec bezdomnych. "Akcja Zima" trwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pogoda na najbliższe dni nie wygląda korzystnie. Zwłaszcza dla tych, którzy pozbawieni są dachu nad głową lub mieszkają w złych warunkach. W wiązku z tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje do mieszkańców Kutna o szczególne zwrócenie uwagi na osoby bezdomne i mieszkające w nieodpowiednich warunkach.

Pamiętajmy, że na ryzyko wychłodzenia najczęściej narażone są osoby pozbawione dachu nad głową, będące pod wpływem alkoholu, osoby starsze i samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach – poruszaniem się, zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.

W przypadku kontaktu z osobami potrzebującymi pomocy zawiadom służby – pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (tel. 24 253-78-47), Straży Miejskiej (tel. 986, 24 253-12-57), Policji (tel. 997, 24 253-22-00) lub zadzwoń na numer alarmowy 112.

Każdej osobie wymagającej wsparcia zostanie udzielona niezbędna pomoc. Osoby bezdomne mogą zwracać się o nią saodzielnie do pracowników socjalnych tutejszego ośrodka oraz kierować się bezpośrednio do Noclegowni i Ogrzewalni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE