Reklama

"Nie przetrzymujemy uchodźców z Syrii". Właścicel hostelu dementuje plotki

Opublikowano:
Autor:

"Nie przetrzymujemy uchodźców z Syrii". Właścicel hostelu dementuje plotki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sześciu imigrantów z Syrii od kilku tygodni przebywać miało w hostelu przy ul. Barlickiego, zaś jeden z nich zgwałcić miał żychliniankę! Nic z tego! Jak się okazuje, fama krążąca po grodzie nad Słudwią niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.Jak jest naprawdę? Właścicielka uspokaja – w obiekcie mieszka 29 obywateli Rumunii, od dwóch miesięcy pracujących w podkutnowskiej strefie ekonomicznej, a jedyny gwałt, jaki miał miejsce, to ten na dobrym imieniu hostelu.

Plotki dotyczące uchodźców z Syrii stacjonujących rzekomo przy ul. Barlickiego od pewnego czasu spędzały sen z powiek żychlinianom. Pocztą pantoflową prędkością błyskawicy rozchodziły się wieści o imigrantach – sześciu pracujących na budowie, do Żychlina przyjechać mieli około miesiąca temu. Głuchy telefon rozrósł się do tego stopnia, że mieszkańcy zaczęli ślepo wierzyć w przerażające plotki, nawet te, wedle których jeden z uchodźców zgwałcił żychliniankę! Właściciel hostelu Monika Kowalska rozwiewa wszelkie wątpliwości.

– Owszem, przebywają u nas obcokrajowcy, jednak są to obywatele Rumunii – 29 mężczyzn, którzy przebywają w Polsce od 2 miesięcy – wyjaśnia właścicielka. Pogłoski o imigrantach z Bliskiego Wschodu dementują również władze gminy.

– Słyszałem o plotce jakoby gmina Żychlin planowała przyjęcie uchodźców, ale opcja taka nigdy nie była rozpatrywana – ucina krótko burmistrz Grzegorz Ambroziak.

Tak więc, drodzy żychlinianie, możecie spać spokojnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE