Reklama

Nie Syrenka, a Vosco. W Kutnie powstało pierwsze elektryczne auto

Opublikowano:
Autor:

Nie Syrenka, a Vosco. W Kutnie powstało pierwsze elektryczne auto - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Fabryka Samochodów Osobowych Syrena w Kutnie przedstawiła Vosco S106EV, czyli elektryczną wersję auta pierwotnie planowanego jako Syrenka. Jak mówi Andrzej Stasiak, główny konstruktor z FSO Syrena, koszt przejechania 100 kilometrów wyniesie około 6-7 złotych.

Wywiad z Andrzejem Stasiakiem publikuje serwis dziennik.pl. Przeczytać można m.in. o parametrach auta, zasięgu, maksymalnej prędkości, planowanej produkcji i sprzedaży. Oprócz tego Stasiak przedstawia kulisy pracy zakładu.

- Ze względu na bardzo wysokie koszty związane z homologacją pojazdu a także bardzo długim okresem trwania badań niezbędnych do jej uzyskania, jesteśmy zmuszeni bazować na już uzyskanej homologacji - mówi w wywiadzie Andrzej Stasiak. - Homologacja, którą uzyskał pojazd spalinowy we wrześniu 2018 roku pozwala nam produkować do 1000 sztuk rocznie. Przeprowadzenie homologacji na większą skalę produkcji zdaje się być poza naszym zasięgiem finansowym. Obecnie w Kutnie trwa budowa serii przedprodukcyjnej pojazdów S106 z silnikiem benzynowym. Jest to niemały sukces zważywszy, że ostatnim polskim samochodem, który uzyskał homologację był FSO Polonez.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE