Reklama

Niebawem ruszy remont szkoły muzycznej

Opublikowano:
Autor:

Niebawem ruszy remont szkoły muzycznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, której siedziba znajduje się w Pałacu Gierałty w Parku Wiosny Ludów już niebawem zyska nowy wygląd - przejdzie bowiem generalny remont. Rozpoczęcie porac już w przyszłym roku.

- Przygotowujemy się do poważnego remontu: termomodernizacji oraz generalnego remontu ze względu na kiepski stan techniczny budynku. Czeka nas wymiana instalacji sanitarnej, remonty łazienek, sal dydaktycznych, dachu, wzmocnienie stropów i całej konstrukcji – prace odpowiadają zadaniu wybudowania szkoły od nowa - powiedziała miesiąc temu podczas wywiadu z naszą reporterką Małgorzata Musiałolwska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie.

- Czas remontu, na który będziemy musieli opuścić mury szkoły szacowany jest na rok. Nie łatwe będzie już samo znalezienie lokalu zastępczego choćby ze względu na całą bazę instrumentów, która jest znaczna. Liczę na życzliwość i pomoc w tym zadaniu lokalnych władz terytorialnych i miasta. Myślę, że marzeniem każdego jest, aby to szczególne miejsce stało się jeszcze piękniejsze, bo niezaprzeczalnie na to zasługuje. W ostatnim czasie w naszym mieście wydarzyło się dużo dobrych rzeczy – wiele obiektów kulturalnych zostało wyremontowanych, teraz czas na szkołę muzyczną - dodała dyrektor.

Temat ten nie umknął radnemu Robertowi Małachowskiemu, który podczas osyayniej sesji rady miasta zapytał o to, czy przewiduje się w przyszłości remont parkingu i chodników znajdujących się przy szkole muzycznej.

- Miasto Kutno nie jest organem założycielskim szkoły muzycznej, nie mniej jednak jest naszą chlubą i należy ją wspierać - odparł wiceprezydent Jacek Boczkaja.

Władze miasta będą odpowiadać za zapewnienie miejsca, w którym szkoła będzie funkcjonować przez okres remontu.

- Parkingi są nasze i będą one wykonane po remoncie szkoły muzycznej, będą także wyemontowane chodniki. Nie ma sensu tego robić teraz, przez dużymi pracami w szkole. Za kilka lat na pewno będzie to zrobione i wraz z niedawno zrewitalizowanym parkiem będzie stanowiło bardzo ładny zakątek miasta - poinformował prezydent Boczkaja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE