Reklama

Niebezpieczne gałęzie

Opublikowano:
Autor:

Niebezpieczne gałęzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Łąkoszyna obawiają się awarii ciepłociągu, który przebiega przez ich osiedle. Wszystko przez wyschnięte drzewa, które znajdują się tuż przy blaszanej konstrukcji. - Skoro wycina się w mieście zdrowe klony czy jesiony, to dlaczego nie likwiduje się tych roślin, które już nie wypuszczą pąków i co gorsza mogą spowodować ogromne straty - mówią kutnianie.fot. Zdaniem mieszkańców gałęzie w każdej chwili mogą uszkodzić ciepłociąg.

Ryszard Pelski z Łąkoszyna od kilku miesięcy z niepokojem spogląda na drzewa, które znajdują się tuż przy ciepłociągu.

- Jesienią ubiegłego roku jedna z gałęzi już się złamała i uszkodziła fragment sieci ciepłowniczej. . Tylko patrzeć jak przy większych podmuchach wiatru reszta spadnie na tę metalową konstrukcję - mówi.

Spółka Eco twierdzi, że póki co nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa dostaw ciepła.

- W okresie letnim planujemy liczne prace remontowe, dotyczące m.in. tego fragmentu sieci ciepłowniczej zasilającej osiedle Łąkoszyn. W związku z tym, że w tym przypadku suche gałęzie stanowią realne zagrożenie dla właściwej pracy naszej sieci ciepłowniczej, będziemy postulować za usunięciem tego konkretnego drzewa - informuje Iwona Szczepanik, rzecznik prasowy ciepłowni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE