Reklama

Reklama

Niebezpieczne zachowanie kierowcy z powiatu kutnowskiego. "Mogło dojść do wypadku" [WIDEO]

Opublikowano: wt, 12 kwi 2022 15:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sieci pojawiło się nagranie, które zarejestrowało niebezpieczny manewr w wykonaniu kierowcy z powiatu kutnowskiego. Mogło to zakończyć się poważnym wypadkiem gdyby wszystko działo się w nocy, przy gorszych warunkach atmosferycznych, lub przy większej prędkości.

Reklama

Kierowca wykonał manewr w okolicy przejścia dla pieszych i skrzyżowań. Przeciął „podwójną ciągłą” i ominął pojazd, który w tym samym momencie wykonywał manewr skrętu w lewo. 

Do zdarzenia doszło w Sochaczewie. Autor filmiku stwierdził, że niewiele zabrakło do spowodowania wypadku. Wszystko można zobaczyć na poniższym nagraniu. 

Policja wielokrotnie podkreślała, że nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania są przyczynami kolizji i wypadków drogowych, z kolei wykonanie tego manewru w sposób bezpieczny wymaga od kierowcy zwiększonej ostrożności – w chwili jego wykonywania należy wykonać szereg różnych czynności, często przy dużych prędkościach.

Za nieprawidłowe wyprzedzanie grozi mandat w wysokości tysiąca lub dwóch tysięcy złotych. Kwota zostanie podwojona, jeśli kierowca popełnił to wykroczenie w warunkach recydywy, czyli  na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Warto dodać, że od początku roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Nowe przepisy między innymi podwyższają maksymalną wysokość grzywny nakładaną przez sąd z 5 000 do 30 000 złotych. 

Od 1 stycznia 2022 roku kierowcy, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość, wyprzedzają w miejscu niedozwolonym lub naruszają przepisy chroniące pieszych, muszą liczyć się zatem ze znacznie większymi restrykcjami.

Grzywną minimum 1 500 zł zagrożeni będą kierowcy, którzy popełnili wykroczenie wobec pieszego. W myśl przepisów dotyczy to również wyprzedzania na przejściu dla pieszych, albo omijania pojazdu, który zatrzymał się przed pasami w celu umożliwienia przejścia pieszemu. 

W takiej sytuacji sąd może dodatkowo orzec zakaz prowadzenia pojazdów zwłaszcza, jeżeli sprawca wykroczenia spowodowywał zagrożenia bezpieczeństwa pieszych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy