Reklama

Niebezpiecznie przy placu zabaw

Opublikowano:
Autor:

Niebezpiecznie przy placu zabaw - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rodzice maluchów z ulic Wybickiego i Kasztanowej alarmują – przy placu zabaw jest bardzo niebezpiecznie.– Zaledwie niski płotek dzieli dzieci od ruchliwej ulicy. Nie brakuje szaleńców na drogach. Wkrótce wiosna, rozpocznie się sezon na zabawę na świeżym powietrzu. Progi spowalniające rozwiązałyby nasz problem – mówi Agata Rzeźnik.W sprawę zaangażował się również radny Łukasz Walczak.Plac zabaw wiosną, latem i nawet późną jesienią to raj dla najmłodszych. Huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele to idealnie rozwiązanie dla maluchów i ich rodziców, którzy lubią spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Radosne chwile zabawy brutalnie może jednak przerwać pisk opon.

– Mamy różnych kierowców, nie wszyscy jeżdżą ostrożnie i zwalniają w okolicach przejścia dla pieszych i placu zabaw na Kasztanowej. Niejednemu zdarzyło się gwałtownie zahamować w tym miejscu. Nadmierna prędkość plus dzieci grające w piłkę i nieszczęście gotowe – mówi Agata Rzeźnik. Kutnianom z tej części miasta postanowił pomóc radny Łukasz Walczak.

– W tej sprawie zgłosili się do mnie jesienią ubiegłego roku mieszkańcy kamienicy ul. Wybickiego. Kutnianie narzekali na pędzące pojazdy w tej okolicy. W związku z tym, chcąc im pomóc, już we wrześniu ubr. złożyłem interpelację w sprawie montażu progów zwalniających. Czekam na konkretne rozwiązania – mówi radny miejski. – Dodam, że dzięki moim działaniom w marcu ma zostać zamontowane lustro, które ułatwi wyjazd z Wybickiego w Skłodowskiej.

Jak poinformowała nas Joanna Brylska, kierownik biura prasowego magistratu, kwestia ewentualnej budowy progów zwalniających w ul. Wybickiego zostanie poruszona przez przedstawicieli miasta na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego, działającego jako ciało doradcze przy staroście kutnowskim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE