Reklama

Reklama

"Niech internetowa moc będzie z Tobą!", czyli podsumowanie projektu w UM

Opublikowano: czw, 22 paź 2015 18:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się dzisiaj konferencja podsumowująca projekt "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie miasta Kutna". Zaproszenie zostali na nią nie tylko członkowie zespołu zajmującego się koordynacją projektu, ale także osoby, do których inicjatywa została skierowana- czyli dyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów oraz osoby z gospodarstw domowych.

Reklama

Zebranych powitał wiceprezydent Zbigniew Wdowiak, który złożył podziękowania osobom szczególnie zaangażowanym w projekt- Marcinowi Traczykowskiemu, szefowi projektu, Jarosławowi Szałamasze kierownikowi Biura Obsługi Funduszy Pomocowych, Jarosławowi Kotlińskiemu, naczelnikowi Wydziału Edukacji i Sportu oraz Jarosławowi Malarskiemu, kierownikowi Biura Informatyków. Głos zabrał również Marcin Traczykowski, który przedstawił zebranym prezentację pokazującą wszystkie etapy realizacji projektu.

Po obejrzeniu prezentacji wiceprezydent rozdał uczestnikom projektu pamiątkowe certyfikaty, a następnie zaprosił ich na poczęstunek.

Przypomnijmy, że realizacja projektu miała na celu zapewnienie dostępu do Internetu tym mieszkańcom Kutna, którzy ze względu na sytuację życiową nie są w stanie sfinansować zakupu komputera z dostępem do Internetu we własnym zakresie. Projekt zakładał zakup 150 zestawów komputerowych wraz z oprogramowaniem. W ramach utworzenia otwartych Centrów Dostępu do Internetu 100 zestawów komputerowych zainstalowano w kutnowskich szkołach podstawowych Nr 1, Nr 4, Nr 6 i Nr 9 oraz gimnazjach Nr 1, 2, 3. Pozostałe 50 zestawów komputerowych trafiły do osób, które spełniły określone w projekcie wymogi (30 zestawów otrzymali uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce natomiast pozostałe 20 zestawów trafiło do osób powyżej 50 roku życia.)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)