Reklama

Reklama

Nietypowa interwencja kutnowskiej policji. Uratowano życie mężczyzny mieszkającego... w Holandii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe

Nietypowa interwencja kutnowskiej policji. Uratowano życie mężczyzny mieszkającego... w Holandii - Zdjęcie główne

Nietypowa interwencja kutnowskiej policji. Uratowano życie mężczyzny mieszkającego... w Holandii | foto poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nietypową interwencję podjęli w miniony weekend kutnowscy policjanci. Dzięki szybkiej reakcji i biegłej znajomości języka angielskiego dyżurnego kutnowskiej komendy, udało się uratować życie mężczyzny mieszkającego w Holandii, który chciał popełnić samobójstwo. Na czas dotarł do niego holenderski patrol mundurowych, a Polakowi została udzielona pomoc.

Reklama

Dyżurny kutnowskiej komendy asp. Rafał Kamiński już po raz drugi wykazał się zdecydowaną i wzorową postawą na stanowisku służbowym. Wcześniej, dzięki swojemu zaangażowaniu i współpracy z duńską policją, pomógł Polce mieszkającej w Danii. Tym razem interwencja dotyczyła Polaka mieszkającego w Niderlandach.

- W sobotę 30 lipca po godzinie 18:00 do Komisariatu Policji w Żychlinie zgłosiła się kobieta informując, że właśnie prowadzi korespondencję za pośrednictwem jednego z komunikatorów z mężczyzną, który napisał jej, że zamierza popełnić samobójstwo. Mężczyzna ten miał mieszkać na terenie Niderlandów – informuje mł. asp. Daria Olczyk z KPP w Kutnie. 

Reakcja mundurowych pełniących służbę była natychmiastowa. Zastępca dyżurnego kutnowskiej komendy, znający biegle język angielski, skontaktował się telefonicznie z niderlandzką policją. 

- Asp. Rafał Kamiński z kutnowskiej komendy prowadząc rozmowę w języku angielskim z zagranicznym dyżurnym skrupulatnie przekazał wszystkie informacje o mężczyźnie jakie udało mu się uzyskać - w tym miejsce pobytu Polaka. Patrol niderlandzkiej policji od razu został skierowany we wskazane miejsce – zaznacza mł. asp. Daria Olczyk.

Po kilkunastu minutach ponownie skontaktowano się z zagraniczną policją, która jak się okazało, dotarła do mężczyzny. Dzięki szybkiej i zadecydowanej reakcji polskiego policjanta mimo znacznej odległości pomoc dotarła na czas.

Info: KPP Kutno

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy