Reklama

Reklama

W okolicy powstanie nowe kąpielisko? "To możliwe, ale..." [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Niewykluczone, że dość blisko Kutna powstanie nowe kąpielisko. Takie plany mają władze sąsiedniej Łęczycy, które chciałyby stworzyć takie miejsce nad miejskim zalewem. Poinformowano też o zakończeniu innej inwestycji na tym zbiorniku wodnym.

Reklama

Władze Łęczycy informują, że nad miejskimi zalewami stale prowadzone są prace dzięki którym to urokliwe miejsce staje się jeszcze atrakcyjniejsze.

- Zagospodarowano tereny przy wschodnim oraz zachodnim brzegu, od niedawna oczy cieszy pływające molo, jednak brak pewnej rzeczy powoduje poczucie niedosytu. Mowa oczywiście o utworzeniu kąpieliska. Jest to możliwe, ale długa droga do tego. Aby móc cieszyć się legalnym kąpieliskiem należy przede wszystkim sporządzić profil wody, który oprócz lokalizacji powinien zawierać także cechy fizyczne, geograficzne oraz hydrologiczne – wylicza Urząd Miasta w Łęczycy.

Zalewy w Łęczycy to zbiorniki sztuczne utworzone jako skutek zamkniętej kopalni rudy żelaza, dlatego dokładna analiza na temat potencjalnych zanieczyszczeń jest niezbędna.

Władze miasta zaznaczają, że na wszystkie te rzeczy potrzebny jest czas. Jeszcze w ubiegłym roku Miasto Łęczyca poczyniło rozeznanie ofertowe w sprawie zlecenia takich działań. O cierpliwość w tej sprawie prosi Burmistrz Paweł Kulesza, który zaznacza, że prace związane z upiększaniem zalewów nie zostały zakończone.

– Utworzenie kąpieliska jest dość długą drogą, która oprócz badań hydrologicznych wymaga także kontaktów z innymi instytucjami, w tym między innymi Państwową Inspekcją Sanitarną. W tej sprawie kontaktowałem się już parokrotnie z naszą powiatową inspekcją sanitarną, ale to nie jest koniec długiej drogi. Mieszkańców proszę o cierpliwość. Konsekwentnie, małymi krokami, pracujemy nad tym, aby uczynić nasze zalewy ciekawą atrakcją turystyczną i jeżeli pewne rozwiązania będą możliwe do zrealizowania, będziemy to robili – zapewnia Paweł Kulesza.

Tymczasem na zalewach pojawiło się molo w kształcie litery „T” ma wymiary 15m na 10m.  Wykonawcą prac była firma DEKAR, a koszt inwestycji to 111 807 zł. 

- To kolejny krok, aby teren, który jest strefą wypoczynku, zyskał estetyczny wygląd, a przede wszystkim był wygodny i bezpieczny. Zapraszamy do korzystania z infrastruktury i spacerów w tym wyjątkowo urokliwym zakątku naszej Łęczycy – zachęca łęczycki Ratusz.

Zalewy w Łęczycy są miejscem w które dość dużo się inwestuje. W 2020 roku zakończono I etap zagospodarowania Zalewów Miejskich, w ramach których wykonano: ciąg pieszy z kostki betonowej wraz z ścieżką edukacyjną dla dzieci z tablicami edukacyjnymi, altanę taneczno-koncertową, stanowiska piknikowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz oświetlenie hybrydowe.

W 2021 roku zakończono II etap prac prowadzonych w ramach zagospodarowania Zalewów Miejskich od strony południowo-zachodniej. W jego ramach, oprócz wykonania chodnika, utwardzenia terenu, czy montażu ławek, wydzielono cztery obszary rekreacyjne: piknikowy, strefę do ćwiczeń gimnastycznych, plażę rekreacyjną oraz plac zabaw dla dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy