Reklama

Reklama

Noc z modą w kutnowskim muzeum

Opublikowano: sob, 16 maj 2015 22:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prawdziwa moc atrakcji czekała dziś na kutnian, którzy o godz. 17. przybyli na plac Piłsudskiego. Wszystko to za sprawą VII Kutnowskiej Nocy w Muzeum organizowanej w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Tematem przewodnim tegorocznej odsłony była moda XX wieku. Poza zwiedzaniem wystaw stałych, mieszkańcy mogli z bliska przyjrzeć się trendom z minionej epoki, czy przenieść się w podróż do czasów PRL-u wsiadając do autobusu zaparkowanego vis a vis muzeum.

Reklama

Kutnianie mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę czasową „Alfabet mody XX wieku”, a także wysłuchać wykładu dra Piotra Szaradowskiego „Złoty okres paryskiego krawiectwa”. Na scenie rozstawionej na placu Piłsudskiego maluchy dały pokaz swoich umiejętności wokalnych i aktorskich w ramach II Teatralnego Festiwalu Przedszkolnego.

Do współpracy przy organizacji tegorocznej edycji imprezy Muzeum zaprosiło również Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury. Członkowie tego stowarzyszenia zabrali przybyłych gości w „Muzyczną podróż przez dekady”. W autobusie stojącym na Placu Marsz. J. Piłsudskiego odbywała się prezentacja stylów muzycznych i pasujących do nich trendów mody z okresu lat 60-tych, 70-tych i 80-tych.

Zwieńczeniem imprezy był koncert zespołu Aviaccord - musette. Piosenka francuska, szlagiery i tanga XX – lecia międzywojennego - całość zaaranżowana na aksamitny, dźwięczny i klarowny głos kobiecy a wykonywana z towarzyszeniem akordeonu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych. Polskie tanga i oryginalne standardy piosenki francuskiej od XX-lecia międzywojennego do współczesności, łączy wspólny wyróżnik dobrej melodii i tekstu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)