Reklama

Nowe środki dla miasta Kutna

Opublikowano:
Autor:

Nowe środki dla miasta Kutna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto Kutno pozyskało 12 mln zł na realizację kolejnych zadań z zakresu gospodarki wodno – ściekowej i ochrony środowiska. Dzięki czemu zostanie rozbudowany i zmodernizowany system zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno, zrewaloryzowany zostanie Park Wiosny Ludów oraz zostanie przeprowadzona termomodernizacja dwóch przedszkoli.

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko dofinansowanie uzyskał projekt pn. „Rozbudowa wraz z modernizacją systemu zbierania i oczyszczania ścieków komunalnych aglomeracji Kutno”.

Projekt zakłada realizację następującego zakresu rzeczowego: budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Jesiennej i Rolniczej, budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków w ul. Grunwaldzkiej, budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków w ul. Narutowicza i Kilińskiego, budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Sklęczkowskiej i Odlewniczej.

Łącznie planuje się wybudować ok. 7 km sieci kanalizacyjnej. Koszt zadania przewidziano na kwotę ok. 10 mln zł, dofinansowanie zadanie w kwocie: ok. 7,7 mln zł ze środków unijnych. Okres realizacji: 2013 – 2014.

W ramach Programu Priorytetowego WFOŚiGW w Łodzi „Przyrodnicze perły województwa łódzkiego – program rewaloryzacji zabytkowych parków” Miasto Kutno pozyskało 3,5 mln zł bezzwrotnej dotacji na wykonanie prac rewaloryzacyjnych w Parku Wiosny Ludów.

Planowane jest uporządkowanie drzewostanu, wykonanie nowych nasadzeń, montaż nowych elementów małej architektury, wykonanie infrastruktury drogowej. Koszt realizacji całego zadania to kwota ok. 7,7 mln zł.

Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 0,5 mln zł pozwoli na przeprowadzenie termomodernizacji obiektów Przedszkola Miejskiego Nr 5 i 16.

Są to ostatnie budynki przedszkolne wymagające przeprowadzenie tego typu prac. Koszt termomodernizacji obiektów to kwota ok. 1,3 mln zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE