Reklama

Nowe zmiany w przepisach drogowych już w wakacje. Piesi będą mieli pierwszeństwo nawet, gdy...

Opublikowano:
Autor:

Nowe zmiany w przepisach drogowych już w wakacje. Piesi będą mieli pierwszeństwo nawet, gdy... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pandemia koronawirusa nie wpłynęła na tempo prac nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym - zapewnił w sobotę wiceminister infrastruktury Rafał Weber. - Chcemy, by nowe przepisy kodeksu zaczęły obowiązywać w wakacje - mówi. Co się zmieni?

Jak mówi Rafał Weber, przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury nowelizacja prawa o ruchu drogowym wzbudziła duże zainteresowanie zarówno w konsultacjach międzyresortowych, jak i publicznych. Do projektu zgłoszono ponad 60 propozycji i uwag różnego rodzaju instytucji, organizacji i stowarzyszeń, a także osób fizycznych.

Projekt nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym zakłada m.in. nadanie pierwszeństwa pieszym już podczas zbliżania się przez nich do przejścia dla pieszych, obniżenie prędkości pojazdów w godzinach od 23-5 na obszarze zabudowanym z 60 do 50 km/h, a także zatrzymywanie prawa jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h również poza terenem zabudowanym.

- Założeniem ministerstwa jest, by nowe przepisy kodeksu zaczęły obowiązywać w wakacje, ale czy będzie to koniec czerwca, początek lipca, czy jego druga połowa zależy od tego, jak szybko przejdą prace przez obie izby parlamentu - mówi Rafał Weber.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE