Reklama

Reklama

Otwarcie nowego parkingu na placu Wolności coraz bliżej! Poznaliśmy oficjalny termin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Kutno

Otwarcie nowego parkingu na placu Wolności coraz bliżej! Poznaliśmy oficjalny termin - Zdjęcie główne

. | foto UM Kutno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już w najbliższy poniedziałek uroczyście otwarty zostanie zadaszony parking na zrewitalizowanym placu Wolności. Nowoczesny obiekt zastąpił stary i wysłużony parking, który był historyczną pozostałością po niemieckiej okupacji z czasów II Wojny Światowej.

Reklama

- Przyszedł czas by zerwać z trudną historią tego miejsca i nadać mu nowy wizerunek. Był to pomysł mieszkańców, którzy już w 2000 roku podkreślali potrzebę zmiany wyglądu centrum Miasta. Ta przebudowa daje nam też nowe możliwości – podkreśla Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

Nowy kompleks na Placu Wolności podniósł poziom funkcjonalności tego miejsca. W ostatnich latach był to bowiem jedynie parking.

- Po rewitalizacji będzie to miejsce spotkań, plac tętniący życiem i schowany pod płytą placu parking dla 132 samochodów z miejscami dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi oraz z ładowarkami dla samochodów elektrycznych – dodaje Jacek Boczkaja, Zastępca Prezydenta Kutna.

Na płycie Placu  funkcjonować będą dwa pawilony: gastronomicznego i wystawienniczego.

- Pawilon wystawienniczy będzie służyć Kutnowskiemu Domowi Kultury, na potrzeby organizacji wystaw stałych. Jeśli chodzi o pawilon gastronomiczny, to lada dzień zostanie ogłoszony przetarg, w  którym wyłonimy najemcę. Ma to być kawiarnia, gdzie będzie można usiąść i zrelaksować się w sercu miasta – wyjaśnia Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

Warto przypomnieć, że wygląd Placu został pozytywnie zaopiniowany przez grono specjalistów powołane na potrzeby konkursu na najlepszą koncepcję architektoniczną. Do tak zwanego sądu konkursowego zostali zaproszeni m.in. ówczesny Wojewódzki Konserwator Zabytków w Łodzi, Prezes i Wiceprezes Okręgowej Izby Architektów Polskich w Łodzi oraz ówczesny Dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej, ówcześni radni i regionaliści.

Prace związane z Rewitalizacją najstarszej, historycznej części miasta w tym modernizacją Willi dra Troczewskiego pochłonęły około 40 000 000 złotych. Prawie 18 000 000 milionów to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Do momentu wejścia w życie odpowiednich aktów prawnych, mieszkańcy będą mogli korzystać z parkingu bezpłatnie. Dla pierwszych, którzy pozostawią swoje pojazdy, będziemy mieli specjalne upominki. Zapraszamy w poniedziałek od 9:00!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy