Reklama

Reklama

Nowy pociąg wyjechał w premierową podróż! W regionie będzie 10 takich składów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ŁKA

Nowy pociąg wyjechał w premierową podróż! W regionie będzie 10 takich składów - Zdjęcie główne

Pierwszy, rozbudowany pociąg ŁKA typu Flirt wyjechał w swoją premierową podróż po województwie łódzkim | foto ŁKA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony poniedziałek pierwszy, rozbudowany pociąg ŁKA typu Flirt wyjechał w swoją premierową podróż po województwie łódzkim. Łódzka Kolej Aglomeracyjna posiada 20 tego typu pojazdów, z czego 10 zostało przeznaczonych do rozbudowy o trzeci, dodatkowy człon.

Reklama

Do końca bieżącego roku spółka zamierza oddać do eksploatacji cztery takie składy. Rozbudowa pozostałych będzie odbywała się sukcesywnie - docelowo do końca czerwca 2022 r. 

Dzięki inwestycji liczba miejsc siedzących w pociągu zwiększyła się ze 120 do 186. Długość dodatkowego przedziału pasażerskiego wynosi 17,5 metra, a całego rozbudowanego pojazdu 63,2 metra. W członie znajduje się 66 miejsc siedzących i dwie pary drzwi. Wyposażony jest - zgodnie z obecnym standardem pociągów flirt - w klimatyzację, wifi, gniazdka elektryczne i urządzenia bezpieczeństwa. 

W ramach umowy producent pociągu - firma Stadler - zobowiązała się także do utrzymania pociągów do 2029 r.

Rozbudowa pojazdów Flirt3 to projekt innowacyjny w skali Polski i Europy. Inwestycja ta - realizowana w ramach projektu „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej Etap III - została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Konstrukcja zespołów trakcyjnych typu Flirt jest oparta na elastycznej, dostosowanej do potrzeb użytkowników koncepcji pojazdu, której fundamentem jest sprawdzony, przetestowany system modułowy, dzięki któremu każdy zespół trakcyjny można dopasować do wymogów przewozów regionalnych i międzymiastowych. Produkowane są zespoły trakcyjne liczące od dwóch do ośmiu członów, z liczbą miejsc siedzących od 120 do 488. Krótsze składy można z czasem rozbudować o kolejne wagony, aby umożliwić przewóz większej liczby osób. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy