Reklama

Nowy posterunek policji: "Prowadzimy rozmowy". Gdzie miałby powstać?

Opublikowano:
Autor:

Nowy posterunek policji: "Prowadzimy rozmowy". Gdzie miałby powstać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jednym z punktów dzisiejszej sesji rady powiatu jest sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz informacje o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu kutnowskiego w 2018 roku. My na ten temat pisaliśmy już W TYM MIEJSCU, jednak w trakcie dzisiejszych obrad wyszło na jaw, że w naszym powiecie może powstać (a właściwie zostać odtworzony) posterunek policji.

- Czy Starostwo Powiatowe zwracało się do komendy z propozycją uruchomienia nowego komisariatu? - pytał radny Marek Drabik.

- Działania dotyczące budowy komisariatów na terenie powiatu kutnowskiego nie były podejmowane, ale były podejmowane działania i rozmowy odnośnie odtwarzania posterunków policji, zgodnie z programem ministerialnym, gdzie poruszamy się w trzech filarach – dzielnicowy bliżej nas, krajowa mapa zagrożeń i odtwarzanie posterunków policji – mówił kom. Mirosław Liwiński, naczelnik wydziału prewencji KPP Kutno.

Przekazał także, że posterunek może zostać odtworzony na terenie gminy Bedlno. Rozmowy już zostały rozpoczęte i - jak zapewniał naczelnik - będą kontynuowane.

- Musi być oczywiście wola władz samorządowych, środki lokalowe, bo etatowe przekazuje komenda główna. Wtedy posterunek zostaje odtworzony – mówił kom. M. Liwiński.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE