Reklama

Nożownik z Krośniewic oskarżony. Czy zostanie skazany?

Opublikowano:
Autor:

Nożownik z Krośniewic oskarżony. Czy zostanie skazany? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lada moment będą ważyć się losy 18-letniego nożownika z Krośniewic, który pół roku temu prawie zadźgał nożem swojego kolegę. Podczas sądowego posiedzenia okaże się, czy chłopak zostanie skazany za to, że prawie zadźgał swojego kolegę. Grozi mu za to nawet 5 lat spędzonych za kratkami.

Przypomnijmy, że 10 kwietnia w Krośniewicach doszło do niebezpiecznej przepychanki dwóch nastolatków, która omal nie skończyła się tragicznie dla jednego z nich. Jak wynikało z ustaleń policji, między 18-latkami doszło do ostrej wymiany zdań, spowodowanej prawdopodobnie sprawami finansowymi. Poszkodowany Emil K. z początku miał prowokować i zaczepiać Adriana W. Temu ostatniemu w końcu puściły nerwy. Za pomocą noża trzy razy zranił swojego znajomego, który cudem uniknął poważnego uszkodzenia narządów wewnętrznych. Nie obyło się jednak bez długiego pobytu w szpitalu. Napastnik został szybko ujęty przez mundurowych.

- Adrianowi W. postawiono zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co jest zagrożone karą pozbawienia wolności. Podejrzany nie przyznał się do winy i stwierdził, że Emil K. sam nadział się na nóż - poinformowała kilka dni po zdarzeniu Monika Piłat z Prokuratury Rejonowej w Łęczycy. - Do sądu został już skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie Adriana W. na okres 3 miesięcy.

Tymczasowy areszt został przedłużony, jednak istniało jednak spore prawdopodobieństwo, że Adrian W. nie był w pełni świadomy czynu, którego dokonał. Śledczy postanowili więc wysłać chłopaka na obserwację psychiatryczną, która zakończyła się pod koniec sierpnia. Opinie lekarzy psychiatrów były jasne - nastolatek może w pełni odpowiadać za zaatakowanie kolegi.

Prokuratura wystosowała niedawno akt oskarżenia przeciwko Adrianowi W. Jak dowiedzieliśmy się od prokurator M. Piłat, chodzi o przestępstwo z artykułu 157 kodeksu karnego, a dokładniej o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu powyżej 7 dni. Nastolatkowi grozi za to nawet 5 lat pozbawienia wolności. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 27 października, podczas którego sędziowie bez przesłuchiwania świadków i zbierania dowodów zadecydują, co stanie się z Adrianem W.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE