Reklama

NSZZ "Solidarność" mówi "nie" Kłopotowskiemu

Opublikowano:
Autor:

NSZZ "Solidarność" mówi "nie" Kłopotowskiemu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia NSZZ "Solidarność" stanowczo skomentowało ostatnie działania szefa kutnowskiego PiS-u, Konrada Kłopotowskiego. Związkowcom nie podoba się, że powiatowy radny układa się z grupą Pokolenia Samorządowe i Platformą Obywatelską w sprawach dotyczących powiatu kutnowskiego.

Prezydium Rady Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność" wydało oficjalne stanowisko, w którym wyraża swój sprzeciw wobec polityki prowadzonej przez lidera kutnowskiego PiS-u.

- [Ma to miejsce] w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, a napływającymi do Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność" bulwersującymi informacjami dotyczącymi zachowań lidera PiS, który po raz kolejny układa się z Pokoleniami i Platformą obywatelską w sprawach dotyczących powiatu kutnowskiego - czytamy w piśmie.

Sytuacja dotyczyła podpisania się Konrada Kłopotowskiego pod wnioskiem o odwołanie starosty kutnowskiego, Krzysztofa Debicha. Oprócz niego swoje podpisy złożyli także: Marek Ciąpała, Marek Drabik (obaj z klubu PiS), Jacek Urbaniak, Artur Gierula (PO) i Mirosława Gal-Grabowska (Pokolenia Samorządowe).

- [O działaniach kutnowskiego PiS] informowaliśmy posłów ziemi kutnowskiej PiS, Solidarna Polska oraz struktury wojewódzkie. Mimo naszych oczekiwań władze PiS nie podjęły działań w stosunku do lidera PiS Kutno - czytamy w piśmie.

Prezydium NSZZ "Solidarność" Kutno w piśmie usiłuje również przestrzec społeczeństwo przed wyborami, by rozsądnie wybierali kandydatów do samorządu.

Do stanowiska związkowców odniósł się sam atakowany.

- Jestem zdziwiony i zaskoczony postawą NSZZ "Solidarność". Odwołania starosty chcą wszyscy opozycyjni radni, od prawa do lewa, więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek układaniu się. Społeczeństwo na szczęście ma na pewno na ten temat swój pogląd i to właśnie mieszkańcy powiatu będą decydować o tym, kto będzie radnym, a nie związek - komentuje Konrad Kłopotowski, lider kutnowskiego PiS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE