Reklama

O plonach nie zapominaj, w marcu siać zaczynaj. Masz Głos, Masz Wybór w Łodzi

Opublikowano:
Autor:

O plonach nie zapominaj, w marcu siać zaczynaj. Masz Głos, Masz Wybór w Łodzi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zmieniasz lub chcesz zmieniać na lepsze swoje otoczenie? Warto uczyć się i rozwijać, by robić to bardziej skutecznie. Już teraz zapisz się na spotkanie regionalne akcji Masz Głos, Masz Wybór 19 marca w Łodzi – poznaj innych działaczy i działaczki oraz weź udział w szkoleniach. Zaproszeni są uczestnicy akcji i wszystkie zainteresowane osoby.fot. Na zdjęciu Małgorzata Mirys z Centrum Opus.

  • Czym są spotkania regionalne?

Spotkania regionalne są elementem akcji Masz Głos, Masz Wybór, otwartym dla wszystkich chętnych. Odbędą się w kilku miastach Polski, w tym 19 marca w Łodzi. Podczas spotkania będzie można wziąć udział w szkoleniu pod tytułem „Jak poprowadzić pierwsze spotkanie z mieszkańcami, by osiągnąć zamierzony efekt”. Podczas warsztatu uczestnicy spojrzą na spotkania z mieszkańcami jako na narzędzie aktywizowania społeczności lokalnych, zastanowią się, jak poprowadzić spotkanie, by dojść do porozumienia.

Poznają proces przygotowania spotkania i metody pracy z grupą. Poza rozwojem wiedzy i umiejętności spotkanie regionalne jest także okazją do poznania działaczy i działaczek z regionu czy z całej Polski. Nawet gdy osoby działające na rzecz swoich gmin czy miejscowości, mieszkają dziesiątki kilometrów od siebie, miewają te same problemy lub podobne pomysły na zmiany. Może komuś też trudno porozumieć się z władzami samorządowymi?

Może gdzieś grupa osób wpadła na pomysł, jak wspólnymi siłami odnowić opuszczony budynek, by mógł służyć mieszkankom i mieszkańcom? Może ktoś ma gotowy projekt uchwały o inicjatywie lokalnej i chciałby się nim podzielić, a ktoś inny może zna procedury budżetu obywatelskiego?

Warto spotkać się, by podzielić się doświadczeniami i pomysłami na działania. Na spotkaniach obecni będą także eksperci, otwarci na wszelkie bardziej specjalistyczne lub skomplikowane pytania. W każdym z nich wezmą udział także członkinie zespołu Masz Głos, Masz Wybór z Fundacji Batorego – dla uczestników i uczestniczek akcji jest to okazja, aby poznać zespół osobiście, dla osób spoza akcji – okazja, aby w bezpośredniej rozmowie dowiedzieć się, na czym akcja dokładnie polega.

Spotkanie odbędzie się w Łodzi 19 marca pomiędzy 10.00 a 17.00 w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi przy ulicy Krzemienieckiej 2a.

  • Akcja Masz Głos, Masz Wybór

Od 2002 roku osoby, grupy i organizacje z całej Polski w ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór starają się ulepszać otoczenie, w którym żyją. Uczestnicy akcji pracują nad wprowadzeniem budżetów obywatelskich, podejmują inicjatywy lokalne, namawiają radnych, by decyzje podejmowali wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami. Podczas każdej edycji kilkukrotnie spotykają się na spotkaniach regionalnych, aby wziąć udział w szkoleniach i wzajemnie się poznać. Każdą edycję akcji kończy uroczystość wręczenia nagród Super Samorząd – do tej pory wręczana była w Pałacu Prezydenckim!

  • Jak zapisać się na spotkania regionalne?

Szczegółowe daty, miejsca i opisy spotkań znajdują się tutaj.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na spotkanie, znajdujący się pod tym linkiem.

Więcej o akcji przeczytasz na stronie www.maszglos.pl. Możesz tam przeczytać również o grupach biorących udział w akcji i o podejmowanych przez nie działaniach oraz znaleźć publikacje i materiały. Masz Głos, Masz Wybór zaprasza! Zapisz się do akcji, przyjedź na spotkanie i zacznij działać w swojej miejscowości!

Zarówno udział w akcji, jak przyjazd na spotkania regionalne, są bezpłatne. Zwracamy także koszty dojazdu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE