Reklama

Reklama

Obchody 34. rocznicy wprowadzenia stanu wojenego

Opublikowano: ndz, 13 gru 2015 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak co roku 13 grudnia. cała Polska obchodziła dziś rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Stosowne uroczystości odbyły się również w Kutnie i Głogowcu, gdzie uhonorowano pamięć wszystkich osób, które doświadczyły represji w związku z wprowadzeniem stanu wojennego. Rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium Matko Bożej Głogowieckiej i pojawili się na nich nie tylko członkowie Miejskiego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Rada Podregionu Kutno NSZZ "Solidarność", ale również przedstawiciele władz miasta i powiatu.

Reklama

Po mszy świętej złożono kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" na placu pielgrzymkowym w Głogowcu, następnie obchody przeniosły się do Kutna pod pomnik "Ulotka", gdzie także składano pamiątkowe wiązanki- pojawiły się delegacje szkół, związków zawodowych oraz władz samorządowych. Pod "Ulotką" zgromadzeni wysłuchali także krótkiego przemówienia dotyczącego stanu wojennego.

O godzinie 13. w Dworku modrzewiowym rozpoczęła się natomiast wystawa z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz występ chóru pod dyr. Joanny Domagały.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)