Reklama

Od dziś na drogach będzie więcej policji. Wszystko przez...

Opublikowano:
Autor:

Od dziś na drogach będzie więcej policji. Wszystko przez... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci zapowiadają wzmożone działania. Wszystko ma związek z długim czerwcowym weekendem. W okresie od 10 do 14 czerwca 2020 roku na drogach województwa łódzkiego o bezpieczeństwo podróżnych będzie dbała większa liczba policjantów ruchu drogowego.

Doświadczenia lat minionych wskazują, że w takich okresach znacznie nasila się ruch turystyczno-wypoczynkowy, a tym samym automatycznie zwiększa się ryzyko wzrostu liczby zdarzeń drogowych.

- Jak co roku funkcjonariusze ruchu drogowego będą patrolować zarówno drogi tranzytowe jak i lokalne województwa łódzkiego. Tradycyjnie nie zabraknie radiowozów wyposażonych w videorejestratory. Podczas działań policjanci reagować będą na łamanie przepisów ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących, przekroczenia dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowego przewożenia pasażerów - informuje policja.

Wszyscy podróżujący muszą korzystać z pasów bezpieczeństwa, a dzieci powinne być przewożone w specjalnych fotelikach. W tym roku długi czerwcowy weekend ma szczególny charakter.

- Choć nie ma zakazu podróżowania, pamiętajmy o ograniczeniach wynikających z epidemii. Unikajmy dużych skupisk ludzkich i starajmy się zachować dystans społeczny. Planując podróż pamiętajmy, aby zabrać ze sobą maseczki ochronne oraz środki dezynfekcyjne. Będą potrzebne w sklepach i na stacjach benzynowych - podkreślają mundurowi.

Jednocześnie policja przypomina o zakazie poruszania się pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton z wyłączeniem autobusów w dniach:

  • 10 czerwca 2020r w godz.18:00-22:00
  • 11 czerwca 2020r w godz.8.00-22:00

W ubiegłym roku w ciągu 5 dni długiego czerwcowego weekendu policjanci odnotowali 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 2 osoby, a 72 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 111 nietrzeźwych kierujących.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE