Reklama

Reklama

Od nowego roku pociągi osobowe na tym odcinku nie będą kursować. Chodzi o cięcie kosztów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: polregio

Od nowego roku pociągi osobowe na tym odcinku nie będą kursować. Chodzi o cięcie kosztów  - Zdjęcie główne

. | foto polregio

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od nowego roku zlikwidowane zostaną kursy pociągów osobowych na trasie Włocławek-Kutno. Decyzja ta podykotowana jest trudną sytuacją finansową samorządu.

Reklama

Jak na razie na trasie Włocławek-Kutno funkcjonują cztery połączenia pociągów osobowych Polregio. To zmieni się jednak już 1 stycznia. Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego 12 grudnia podpisał nową umowę z przewoźnikiem. Trudna sytuacja finansowa samorządu sprawia, że w 2021 roku oferta przewozów kolejowych będzie ograniczona.

Z dotychszasowego rozkładu zostanie zdjętych łącznie aż kilkadziesiąt połączeń. To poważny problem na osób dojeżdżających do pracy. Władze województwa uspokajają i zapewniają, że likwidację przewozów kolejowych zrekompensują wdrożone w ich miejsce połączenia autobusowe.

- Wszędzie tam gdzie zostaną zredukowane połączenia zorganizujemy autobusową komunikację zastępczą - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

W sprawie interweniował już prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, który w liście skierowanym do marszałka Całbeckiego apeluje o ponowne rozważenie decyzji o likwidacji połączeń.

Czy połaczenia zostaną przywrócone? Sprawę będziemy monitorować. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy