Reklama

Reklama

Od nowego roku pociągi osobowe na tym odcinku nie będą kursować. Chodzi o cięcie kosztów

Opublikowano: wt, 15 gru 2020 11:43
Autor: | Zdjęcie: polregio

Od nowego roku pociągi osobowe na tym odcinku nie będą kursować. Chodzi o cięcie kosztów - Zdjęcie główne

. | foto polregio

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od nowego roku zlikwidowane zostaną kursy pociągów osobowych na trasie Włocławek-Kutno. Decyzja ta podykotowana jest trudną sytuacją finansową samorządu.

Reklama

Jak na razie na trasie Włocławek-Kutno funkcjonują cztery połączenia pociągów osobowych Polregio. To zmieni się jednak już 1 stycznia. Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego 12 grudnia podpisał nową umowę z przewoźnikiem. Trudna sytuacja finansowa samorządu sprawia, że w 2021 roku oferta przewozów kolejowych będzie ograniczona.

Z dotychszasowego rozkładu zostanie zdjętych łącznie aż kilkadziesiąt połączeń. To poważny problem na osób dojeżdżających do pracy. Władze województwa uspokajają i zapewniają, że likwidację przewozów kolejowych zrekompensują wdrożone w ich miejsce połączenia autobusowe.

- Wszędzie tam gdzie zostaną zredukowane połączenia zorganizujemy autobusową komunikację zastępczą - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki.

W sprawie interweniował już prezydent Włocławka, Marek Wojtkowski, który w liście skierowanym do marszałka Całbeckiego apeluje o ponowne rozważenie decyzji o likwidacji połączeń.

Czy połaczenia zostaną przywrócone? Sprawę będziemy monitorować. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  świetny mamy węzeł kolejowy

  Już teraz beznadziejna jest siatka połączeń osobowych z Kutna: do Łodzi autobusy, do Skierniewic też, Poznań - tu poprawa choć nie wiadomo na jak długo i jeszcze nie będzie do Włocławka i zarazem do Torunia, których i tak było mało szczególnie w weekendy. Zapewne firmy busiarskie zacierają ręce, ale to nic dobrego. Pociąg zawsze wygodniejszy i wszechstronniejszy.Do busa nie wejdziesz z rowerem czy wózkiem. I w pandemii bezpieczniej właśnie jest jechać pociągiem bo ludzie jadą bardziej rozproszeni niż w autobusie czy w busie.

 • 10 miesięcy temu | ocena +7 / -0

  masa

  Złodzieje wszystko polikwidują.Banda oszustów razem z marszałkiem województwa .