Reklama

Od stycznia bez pociągów osobowych z Kutna na Kujawy

Opublikowano:
Autor:

Od stycznia bez pociągów osobowych z Kutna na Kujawy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dokładnie miesiąc temu "Rynek Kolejowy" ostrzegł, że zagrożone jest kursowanie pociągów regionalnych na odcinku Kutno – Kaliska Kujawskie. Dziś Arriva poinformowała, że likwidacja połączeń od 1 stycznia stała się faktem.Chodzi o przewozy na linii Kutno – Włocławek – Toruń. Od 15 grudnia, czyli wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy, ruch pociągów na tej trasie, na terenie woj. kujawsko-pomorskiego przejmuje Arriva RP. Spółka ta wygrała przetarg na obsługę w latach 2013-15 większości odcinków zelektryfikowanych na terenie woj. kujawsko-pomorskiego, w tym właśnie m.in. odcinka Toruń – Kaliska Kujawskie – granica województwa.

W wyniku rezygnacji łódzkiego urzędu marszałkowskiego z finansowania przewozów, o 1 stycznia znikną pociągi w relacji Kutno – granica województwa kujawsko-pomorskiego i to mimo tego, że linia do Kutna ma zostać włączona do sieci ŁKA w 2015 r. Na nic zdały się protesty samorządowców i posłów z Kutna. Jak poinformowała dziś Arriva, likwidacja przewozów od 1 stycznia jest już pewna - Arriva nie może dłużej czekać z wnioskami do nowego rozkładu jazdy.

Jak pisze w liście otwartym do marszałków obu województw Arriva, „Niespodziewana rezygnacja z przyznania środków finansowych, uniemożliwia realizację wcześniej zaakceptowanego również przez Panów, porozumienia ze spółką Przewozy Regionalne. Umowa ta zapewniała zachowanie połączeń bezpośrednich, realizowanych w pełnej relacji przez spółkę Arriva RP. Na odcinku od granic województw do Kutna Arriva RP świadczyć miała usługi jako podwykonawca Przewozów Regionalnych”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE