Reklama

Reklama

Od tego wypadku minęło już 14 lat. Kutnowscy policjanci pamiętają o tragicznie zmarłych kolegach

Opublikowano: 9 maja 2021 17:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 8 maja 2007 roku zapisał się czarnymi zgłoskami w historii naszego miasta. Wówczas w tragicznym wypadku zginęli na służbie dwaj młodzi policjanci z kutnowskiej komendy. Wczoraj Naczelnik Wydziału Prewencji komisarz Mirosław Liwiński wraz z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego podkomisarzem Tomaszem Dąbrowskim odwiedzili groby kolegów, gdzie złożyli symboliczne wiązanki.

Reklama

- Nasi Koledzy sierżant Krzysztof Staniszewski i starszy posterunkowy Piotr Walczak zginęli na służbie 14 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci. 8 maja 2021 roku to wyjątkowa okazja, aby uczcić pamięć mundurowych, którzy podczas służby oddali życie za Ojczyznę. Dzisiaj bowiem mija 14 rocznica śmierci tragicznie zmarłych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie - pisze kutnowska policja. 

8 maja 2007 r. dwaj funkcjonariusze, jadąc radiowozem w celu udzielenia pomocy patrolowi interwencyjnemu, ulegli wypadkowi drogowemu. W wyniku zderzenia dwóch radiowozów obaj policjanci ponieśli śmierć na miejscu.

Sierżant Krzysztof Staniszewski 

ur. 1977 r. - zm. 2007 r.

Referent Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Służbę w Policji rozpoczął 20 sierpnia 2000 r. na stanowisku kursanta Ogniwa i Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Sekcji Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W latach 2001–2004 ukończył kurs z zakresu technik interwencji i posługiwania się pałką typu tonfa w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kurs specjalistyczny instruktora wyszkolenia strzeleckiego i stopnia w Szkole Policji w Słupsku oraz szkolenie z zakresu rozpoznania minersko-pirotechnicznego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, kurs doskonalenia zawodowego w sprawie prowadzenia gospodarki i ewidencji uzbrojenia oraz sprzętu techniczno-bojowego w jednostkach policji realizowany przez wydział gospodarki materiałowo-technicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sierżant Krzysztof Staniszewski należał do policjantów wyróżniających się zdyscyplinowaniem i sumiennością. Podczas realizacji czynności służbowych wykazywał się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i odwagą. Powierzone zadania wykonywał w sposób rzetelny i z dużą dociekliwością, często wykraczając poza zakres swoich obowiązków. Podejmował działania, które przyczyniały się do znaczących sukcesów jednostki w walce z przestępczością, za co był wyróżniany przez przełożonych. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do pracy policjantów.

Starszy posterunkowy Piotr Walczak

ur. 1982 r. - zm. 2007 r.

Aplikant Ogniwa Patrolowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie

Służbę w Policji rozpoczął 9 maja 2005 r. na stanowisku kursanta Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

W latach 2005–2007 ukończył przeszkolenie zawodowe podstawowe w Szkole Policji w Pile oraz kurs specjalistyczny z zakresu ruchu drogowego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Starszy posterunkowy Piotr Walczak, wykonując obowiązki służbowe wykazywał zaangażowanie, sumienność, rzetelność i staranność. Szanowany przez kolegów i ceniony przez przełożonych. Pomimo młodego wieku i krótkiego stażu służby, dzięki uporowi i ofiarności osiągał bardzo dobre wyniki w służbie, za które był wielokrotnie wyróżniany i nagradzany przez przełożonych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)