Reklama

Reklama

Odbierają szczeniaki z internetowych ogłoszeń. O co chodzi w nowej akcji wolontariuszy z Żychlina?

Opublikowano: 21 stycznia 2021 17:51
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Inicjatywa Cztery Łapy Żychlin rusza z akcją, której dotąd w powiecie kutnowskim jeszcze nie było. Pomysł nazywa się „Bezdomność rodzi się w domach”. Wolontariusze poprosili nas o jej nagłośnienie. O co chodzi i na czym polegają działania Czterech Łap?

Reklama

- Przeglądając internet ciągle natykamy się na ogłoszenia "oddam w dobre ręce". Prywatne osoby poprzez brak kastracji dwa razy w roku borykają się z problemem gdzie oddać niechciane szczeniaki. Wystawiając takie ogłoszenia psiaki są oddawane do niemal każdej osoby, która zadzwoni. Jedne umierają pod kołami aut, inne kończą na łańcuchu, kolejne dostają parwowirozy, trafiają do schronisk, czy błąkają się ulicami – zauważają wolontariusze Czterech Łap.

Niestety, tylko nieliczna część tych szczeniaków trafia do kochających domów. Dlatego Cztery Łapy wychodzą z inicjatywą w ramach której szczeniaki będą przygarniane przez wolontariuszy, którzy potem będą szukać im odpowiedzialnych rodzin. Dodatkowo aby walczyć z bezdomnością wśród zwierząt matki szczeniaków będą sterylizowane.

- Aktualnie mamy na pokładzie 24 szczenięta, niemal każde odebrane z ogłoszeń „oddam w dobre ręce” bądź też są te, które przyjechały z interwencji wraz z matkami. Tam gdzie urzędy mają program opieki nad zwierzętami będziemy starali się o dofinansowania kosztów zabiegów. Jednak nie każde miasto w bieżącym roku będzie taką możliwość miało. Tam gdzie nie ma odpowiedniego programu koszty kastracji będziemy pomagali pokrywać opiekunom sprawdzając przy tym warunki bytowe zwierząt – podkreślają Cztery Łapy.

Tutaj pojawia się apel do wszystkich, którym los bezpańskich zwierząt nie jest obojętny. Koszt kastracji i sterylizacji nie jest mały, stąd prośba o wpłatę chociaż symbolicznej złotówki.

- Koszty samych 24 szczeniąt, które aktualnie mamy to 960 zł, a gdzie chipy i profilaktyka dla maluszków? Gdzie kastracje ich matek? Wiemy, że wspólnie może nam się udać. Dzięki temu za pół roku ilość szukających domów szczeniąt zmniejszy się. Tylko od nas zależy o ile – podkreślają wolontariusze.

Szczeniaki można wesprzeć także poprzez przekazanie podkładów, zabawek, czy mokrej karmy. Adres do wysyłki: 99-320 Żychlin, ul. 3 Maja 26 SKLEP JAK BUD tel 694 812 878.

Jeśli jesteś opiekunem niekastrowanej suczki, która właśnie urodziła i za chwilę będziesz szukał domu dla szczeniąt skontaktuj się z wolontariuszami Czterech Łap: 

 • 694 812 878 Sandra
 • 735 231 341 Dariusz
 • 609 856 625 Matylda

Akcja "Bezdomność rodzi się w domach" będzie obejmowała Żychlin, Kutno i okoliczne gminy.

Zbiórka na akcję „Bezdomność rodzi się w domach” prowadzona jest TUTAJ. Działalność Czterech Łap można śledzić na facebooku – W TYM MIEJSCU.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -1

  Wiesiek

  Ja mam kundelki tszy i suczke i one non stop sie parzom i se siedzom na łancuchu a dam śruty czy kartofli z parownika, mleka troche i zadowolone

  • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Zablokować komentarze na KCI, hahahaha

   Dziecko zajmij się nauką. Chyba, że krowy chcesz paść na łące, to wtedy nie musisz mieć żadnej wiedzy. Krowy nauczą Cię wszystkiego, a jak nadal nie będziesz nic rozumiał to dostaniesz z racicy.