Reklama

Reklama

Odznaczenia i awanse w kutnowskiej straży pożarnej. Za nami Powiatowy Dzień Strażaka [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na co dzień służą mieszkańcom całego powiatu, ratując ich życie i mienie - dziś mieli swoje święto. Przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie odbył się uroczysty apel z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Nie zabrakło odznaczeń i awansów.

Reklama

W uroczystości udział wzięli parlamentarzyści z terenu powiatu kutnowskiego, Łódzki Komendant Wojewódzki  PSP w Łodzi nadbryg. Grzegorz Janowski, przedstawiciele władz samorządowych powiatu kutnowskiego, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele służb, instytucji oraz mieszkańcy Miasta Kutna.

Uroczystość rozpoczęto złożeniem meldunku Łódzkiemu Komendantowi Wojewódzkiego PSP w Łodzi przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Tomasz Matuszak. Następnie przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego podniesiono flagę państwową na maszt.

Uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka był doskonałą okazją do wręczenia kutnowskim strażakom: odznak i odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni. Przyznano jeden awans w korpusie oficerskim, pięć w korpusie aspiranckim oraz  14 w korpusie podoficerskim i cztery awanse na stopień starszego strażaka funkcjonariuszom pełniącym służbę w KPPSP w Kutnie.  Ponadto odznaczono dwóch funkcjonariuszy odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” oraz czetrech strażaków medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”. 

Podczas uroczystego apelu podziękowania i gratulację na ręce Komendanta Powiatowego PSP w Kutnie bryg. Dariusza Lusa złożyli parlamentarzyści i samorządowcy. Komendant Powiatowy PSP w Kutnie na zakończenie uroczystości przemawiając do zebranych przedstawiciele władz samorządowych, instytucji państwowych, organizacji społecznych złożył gratulacje awansowanym, wyróżnionym i odznaczonym strażakom. Podziękował zaproszonym gościom za trud, jaki wkładają w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracę z instytucjami i organizacjami społecznymi, jak również złożone zostały podziękowania za wkład w budowaniu i utrzymaniu sprawnego systemu ochrony przeciwpożarowej na szczeblu powiatu.

Info: KP PSP w Kutnie/własne

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy