Reklama

Ofiary śmiertelne, wypadki i pijani kierowcy, czyli długi weekend na drogach

Opublikowano:
Autor:

Ofiary śmiertelne, wypadki i pijani kierowcy, czyli długi weekend na drogach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatni dzień długiego, sierpniowego weekendu na terenie województwa łódzkiego okazał się najbezpieczniejszym. W dniu powrotów, 18 sierpnia, nie doszło do żadnego wypadku a tym samym nikt nie został ranny i nikt nie zginął. W przeciwieństwie do wcześniejszych dni...

Od 14 do 18 sierpnia na drogach pojawiło się więcej podróżnych. Policja w tym czasie prowadziła ogólnopolskie działania pod nazwą „Sierpniowy Weekend 2019”. W czasie długiego weekendu na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali główne szlaki komunikacyjne regionu, trasy wylotowe z miast, jak również inne uczęszczane drogi. Podczas kontroli zwracano szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów: zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach. Sezon urlopowy sprzyja zabawie i rozluźnieniu, jednak nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierujących na „podwójnym gazie”, piratów drogowych, czy opiekunów lekceważących bezpieczeństwo najmłodszych.

W czasie pięciu dni działań na drogach naszego województwa policjanci odnotowali 22 wypadki, w których zginęły 2 osoby a 33 zostały ranne. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 102 nietrzeźwych kierowców.

Dwa najtragiczniejsze w skutkach miały miejsce 15 i 17 sierpnia. Pierwszy w powiecie sieradzkim, gdzie zginął 46-letni motocyklista oraz drugi w powiecie zgierskim na autostradzie A2, gdzie śmierć poniosła 28-letnia pasażerka toyoty (pojazd uderzył w bariery energochłonne).

Jeśli zaś chodzi o nietrzeźwych kierujących, warto przypomnieć, że w sobotę na ul. Krasińskiego w Kutnie kierowca opla jechał pod prąd na podwójnym gazie i uszkodził zaparkowane wzdłuż jezdni samochody.

Jak dodają funkcjonariusze, w trakcie działań "Weekend Sierpień 2019" działali również policjanci z grupy SPEED. W dniach od 14 do 18 sierpnia na drogach województwa łódzkiego skontrolowali 265 pojazdów, w tym 7 motocyklistów. Ujawniono podczas służby 312 wykroczeń, w tym 39 przekroczenia prędkości o 50 km nad dozwoloną. Policjanci z grupy SPEED nałożyli na stwarzających zagrożenie kierujących 271 mandatów karnych, w tym 179 właśnie za przekroczenie prędkości. 32 kierujących pouczono. W 9 przypadkach zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. 40 osobom zatrzymano prawo jazdy, w 11 przypadkach trzeba było odebrać dowód rejestracyjny z uwagi na zły stan techniczny pojazdu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE