Reklama

Reklama

Ognisko ptasiej grypy: Powiatowy Lekarz Weterynarii z Kutna komentuje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-pixabay.com

Ognisko ptasiej grypy: Powiatowy Lekarz Weterynarii z Kutna komentuje - Zdjęcie główne

Kutnowska weterynaria komentuje pojawienie się w regionie ogniska ptasiej grypy | foto poglądowe-pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś przed południem informowaliśmy o ognisku ptasiej grypy, które pojawiło się na granicy powiatów kutnowskiego i gostynińskiego. Na te informacje bardzo szybko reaguje kutnowski Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Reklama

O ognisku ptasiej grypy tuż obok granic powiatu kutnowskiego informowaliśmy dzisiaj W TYM MIEJSCU.

- W związku z wyznaczeniem w dniu 08 grudnia 2020 r. w miejscowości Sieraków powiat gostyniński, województwo mazowieckie ogniska choroby zakaźnej zwierząt podlegającej obowiązkowi zwalczania, tj. wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w stadzie indyków rzeźnych, dla którego obszar zapowietrzony i zagrożony chorobą obejmuje część powiatu kutnowskiego, zostanie wydane rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków na terenie powiatu kutnowskiego – podaje Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie, Izabela Antonkiewicz

Nakazy i zakazy określone rozporządzeniem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie, będą obowiązywać wszystkich mieszkańców oraz osoby przebywające czasowo na obszarach wymienionych w rozporządzeniu. 

- Rozporządzenie będzie podlegało podaniu do publicznej wiadomości, po ukazaniu się w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego. Z uwagi na aktualną sytuację epizootyczną w gospodarstwach utrzymujących drób zostaną przeprowadzone perlustracje przez urzędowych lekarzy weterynarii wyznaczonych do tych czynności przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kutnie. W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kutnie zwraca się z prośbą o poinformowanie lokalnej ludności o zakazach i nakazach wynikających z rozporządzenia PLW w Kutnie, w momencie jego ukazania w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego – informuje I. Antonkiewicz.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy