Reklama

Ogromne braki kadrowe w kutnowskim szpitalu. Większość pracowników złożyła wypowiedzenie

Opublikowano:
Autor:

Ogromne braki kadrowe w kutnowskim szpitalu. Większość pracowników złożyła wypowiedzenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czarne chmury zawisły nad Kutnowskim Szpitalem Samorządowym. Dziś pisaliśmy TUTAJ o sytuacji związanej z testami oraz środkami ochrony osobistej dla personelu. Tych co prawda nie brakuje, jednak co z tego, skoro placówka boryka się z ogromnymi niedoborami kadrowymi. Większość personelu złożyła wypowiedzenia, obecnie w szpitalu pracuje 37 osób. Jakby tego było mało, zajęte są wszystkie respiratory, a pacjenci umówieni na operacje muszą uzbroić się w cierpliwość.

Niestety, spełnił się scenariusz przewidywany przez posła Dariusza Jońskiego. Parlamentarzysta z naszego regionu 29 październima pisał w sprawie szpitala do prezesa Andrzeja Pietruszki. Jego odpowiedź może napawać niepokojem o przyszłość kutnowskiej placówki.

- Obecnie występują niedobory kadrowe w poszczególnych grupach zawodowych i niemożność świadczenia pracy z powodu trwających zwolnień lekarskich, odbywania kwarantanny. Również zdecydowana większość pracowników złożyła wypowiedzenia umów o pracę i nie świadczy pracy (przebywa na zwolnieniach lekarskich) - donosi prezes.

Zabezpieczenie obsady kadrowej w systemie 24-godzinnym przedstawia się miernie. Usługi świadczy obecnie dziewięciu lekarzy, po jednym na: chirurgii ogólnej; ortopedii i traumatologii narządów ruchu; dermatologii i wenerologii; ginekologii i położnictwie; chorobach wewnętrznych, a także po dwóch na anastezjologii i intensynwej terapii oraz szpitalnym oddziale ratunkowym.

Ponadto na chwilę obecną w kutnowskim szpitalu pracuje 18 pielęgniarek, 3 położne, 2 sanitariuszy i 5 osób z obsługi sprzątającej.

Jak informuje prezes Pietruszka, pacjenci, u których zostały wyznaczone terminy przeprowadzenia zabiegu operacyjnego, zostali poinformowani i dokonano przesunięcia terminu ich wykonania.

Starosta nie ma dobrych wieści w sprawie respiratorów. Szpital dysponuje sześcioma, obecnie wszystkie są zajęte z powodu leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Personel medyczny jest na bieżąco szkolony w zakresie zasad opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

- Korzystamy również z pomocy lekarzy specjalistów z zakresu chorób zakaźnych pracujących w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu im. dr Władysława Biegańskiego w Łodzi - informuje prezes KSS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE