Reklama

Reklama

Ogromne pieniądze dla szpitali, kasa trafić ma także do Kutna. Chodzi o walkę z pandemią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KCI/poglądowe

Ogromne pieniądze dla szpitali, kasa trafić ma także do Kutna. Chodzi o walkę z pandemią - Zdjęcie główne

. | foto KCI/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 51 milionów zł na walkę z koronawirusem trafić ma do szpitali oraz podmiotów leczniczych w naszym województwie, które mają zespoły Ratownictwa Medycznego. Pieniądze zostaną wydane na: rękawice, gogle, maseczki, przyłbice, kombinezony ochronne i fartuchy.

Reklama

– Na walkę z pandemią w Łódzkiem urząd marszałkowski przeznaczył do tej pory blisko 150 000 000 zł, z czego 35 000 000 już wydaliśmy na środki ochrony osobistej przypomniał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Ale to nie koniec. Do 30 podmiotów medycznych w województwie, w tym placówek: marszałkowskich, powiatowych, uniwersyteckich, instytutów i podmiotów niepublicznych trafią duże pieniądze za zakup sprzętu który chroni personel przed zakażeniem.

Do kogo dokładnie trafią pieniądze? 

Placówka, która otrzyma wsparcie, musi spełnić klika warunków. I tak: posiadać aktualną decyzję wojewody łódzkiego lub ministra zdrowia dotyczącą wydzielenia łóżek obserwacyjno-zakaźnych, w tym łóżek respiratorowych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

O pieniądze mogą również się ubiegać te jednostki, w których, decyzją wojewody łódzkiego, wydzielono łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ale na oddziałach mi.in. chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurologii, interny, psychiatrii, kardiologii, ginekologii, położnictwa, pediatrii.

Wsparcie też obejmie także szpital tymczasowy uruchomiony w hali Expo.

Środki trafią także do jednostek udzielających świadczeń ratownictwa medycznego, a które są wpisane do „Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Łódzkiego”.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego -  oraz budżetu państwa.

Ponadto, w najbliższym czasie do szpitali w regionie łódzkim trafi 50 aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które zostaną zakupione przez samorząd województwa łódzkiego. Urządzenia te zostały bardzo dobrze ocenione przez lekarzy i mają pomóc w leczeniu pacjentów chorych na COVID-19. W ubiegłym roku zostało zakupionych około stu takich aparatów. Jak twierdzą lekarze, urządzenia do wysokoprzepływowej terapii tlenowej są ostatnim krokiem przed respiratorem. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy