Reklama

Reklama

Ogromne zainteresowanie mieszkańców! ''Odbieramy wiele telefonów''

Opublikowano: czw, 25 cze 2020 05:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na początku czerwca W TYM MIEJSCU informowaliśmy o rozpoczęciu prac w Żychlinie. Chodzi o roboty budowlane związane z wykonaniem sieci przesyłowych gazu na terenie miasta. Wczoraj tamtejsze władzy poinformowały, że ta inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców.

Reklama

- Rozpoczęte przed trzema tygodniami prace budowlane związane z wykonaniem sieci przesyłowych gazu wzbudzają ogromne zainteresowanie mieszkańców. Odbieramy wiele telefonów z pytaniem o termin budowy przyłączy do domków jednorodzinnych, ale musimy prosić o cierpliwość! Co prawda przyspieszono rozpoczęcie prac w Żychlinie, które planowane były wstępnie na 2021 rok, ale Inwestor nie ma jeszcze pozwolenia na budowę źródła, czyli stacji regazyfikacji - wyjaśniają władze gminy Żychlin.

Obecnie realizowana inwestycja to ogromny projekt inwestycyjny, który docelowo obejmować ma aż 300 gmin. Do maja wykonano prace w ponad 120 z nich, budując sieci przesyłowe długości ponad 1.700 km.

- Z uwagi na rozmiary inwestycji, prace budowlane podzielone są na wiele etapów, a na obecnym, wykonywana jest u nas główna magistrala sieci przesyłowej ok. 8,5 km, która jest częścią robót budowlanych w kilku gminach. Pozwoli to na przyspieszenie uruchomienia dostaw gazu - podkreśla gmina.

Harmonogram prac realizowanej inwestycji opracowany przez Inwestora, z uwagi na brak „źródła”, nie obejmuje przyłączy, tylko samą magistralę, a termin naboru wniosków od mieszkańców zależy właśnie od zakończenia budowy „źródła”. Stacja powstanie w Dobrzelinie na terenie podstrefy ŁSSE. Trwa procedura zmierzająca do uzyskania pozwolenia na budowę.

Inwestor, czyli PSG Sp. z o.o. Zakład Gazowniczy w Łodzi, za pośrednictwem lokalnych kanałów informacyjnych (m.in. poprzez stronę internetową gminy i tablice ogłoszeń) poinformuje o rozpoczęciu naboru wniosków przyłączeniowych.

- Prowadzone pomiędzy Zarządem Gminy Żychlin a przedstawicielami Inwestora rozmowy o realizacji inwestycji obejmowały zapewnienie dostaw dla terenów mieszkaniowych. Planowane zakończenie realizacji całości inwestycji przypada na koniec lata 2021 roku. O dalszych działaniach Inwestora będziemy informować Państwa na bieżąco, więc prosimy o śledzenie naszej strony (www.gminazychlin.pl) i profilu Facebook - kończą władze Żychlina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)
  • rok temu | ocena +1 / -1

    brak słów

    Ludzie nie mają za co kupować niezbędnych leków i sprzętu rehabilitacyjnego, grzebią w śmietnikach, palą śmieciami i starymi meblami, a Burzyński będzie sprowadzać 80 kontenerów granitu z Portugalii. żeby wyłożyć betonowy bunkier (swoje przyszłe mauzoleum?) na placu Wolności. To Europa czy Tadżykistan? Ludzie, kogo wy wybraliście?

  • rok temu | ocena +1 / -1

    obserwator

    Wszystko pięknie ale czemu nie ziemny gaz tylko skroplony. Będzie on drogi , po pierwsze trzeba go przywieź transportem drogowym , cena ON wpłynie na jego cenę , żeby go przepompować w instalację przesyłową musi być podgrzany , to też koszt . Ale co tam , klient za wszystko zapłaci . Proszę żeby przy podpisywaniu umów dobrze się zastanowić c... Rozwiń