Reklama

Ogrzewanie domu na gaz – czy warto dzierżawić zbiornik?

Opublikowano:
Autor:

Ogrzewanie domu na gaz – czy warto dzierżawić zbiornik? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Najczęściej LPG kojarzymy z autogazem oraz z kuchenkami gazowymi zasilanymi z butli. Gaz może być jednak wykorzystywany także do ogrzewania domu – stanowi czystą i bezobsługową alternatywę dla innych metod grzewczych.

Gdy dom nie może być podłączony do sieci gazowej, wtedy wcale nie trzeba rezygnować z gazowego ogrzewania domu, a także ogrzewania gazem wody użytkowej. Można zastosować zbiornik gazowy, który będzie zamontowany na posesji i regularnie uzupełniany wtedy, gdy poziom gazu będzie niski. Zbiornik ten można wydzierżawić od firmy dostarczającej gaz LPG lub też można kupić go na własność.

Co możesz zyskać wraz z dzierżawą?

Przede wszystkim wygodę – nie trzeba wówczas poszukiwać zbiornika gazowego na sprzedaż i nie trzeba na raz wykładać sporej sumy przeznaczonej na jego kupno – zazwyczaj jest to koszt od 8 do nawet 12 tysięcy złotych w zależności od pojemności zbiornika. Gdy wybiera się dzierżawę, wówczas koszt instalacji gazowej w domu nie jest związany z tak wysokimi opłatami początkowymi, ponieważ jego cena rozkłada się w czasie. Nierzadko firmy wykonujące instalację i montujące zbiornik są również w stanie zrobić to za symboliczną cenę 1 złotego. Do wyboru ma się też wtedy kilka dogodnych pakietów rozliczeń, także z możliwością wybrania stałej ceny na cały rok.

Dodatkowym atutem dzierżawy zbiornika gazowego jest również brak potrzeby zajmowania się jego serwisowaniem i przeglądami we własnym zakresie – zbiornik należy do dostawcy, wobec tego to jego zadaniem jest prowadzenie wszystkich czynności związanych z utrzymaniem jego prawidłowego działania.

Są i minusy – o czym trzeba pamiętać?

Tego typu ogrzewanie oraz wydzierżawienie zbiornika na gaz ma - jak wszystko - też swoje minusy, które trzeba wziąć pod uwagę przy swojej decyzji. Największym z nich jest uzależnienie się od jednego dostawcy gazu, ponieważ konieczne jest wtedy podpisanie z nim umowy opiewającej zwykle na kilka lat. W przypadku, gdy klient chciałby zrezygnować ze zbiornika, musi przygotować się na konieczność zapłaty kar umownych, a także opłacenie z własnej kieszeni jego demontażu. Wybierając jednakże sprawdzonego dostawcę oferującego gaz najwyższej jakości, na pewno nie pożałujesz swojej decyzji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE