Ohagwu daje wygraną MKS

Ohagwu daje wygraną MKS - Zdjęcie główne

WydarzeniaMKS Kutno po dwóch golach Nigeryjczyka Emmanuela Ohagwu wygrał 2-0 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. To pierwsza wygrana kutnian na własnym boisku po serii trzech remisów.

W pierwszej połowie spotkanie było dość wyrównane. Groźniejsze sytuacje stworzyli piłkarze Sokoła, jednak do siatki trafili gospodarze. W 37 minucie piłkę stracił Maciej Kowalczyk, ta powędrowała do Obi Uche, jednak Nigeryjczyk przegrał pojedynek ze świetnie interweniującym Michałem Sokołowiczem. Chwilę później goście z Aleksandrowa Łódzkiego znów przeprowadzili kontrę, jednak tym razem w ostatniej chwili rywala bezpardonowo ubiegł Maciej Rutkowski. - To powinna być czerwona, bo nasz zawodnik wychodził na czystą pozycję - grzmiał po meczu Bogdan Jóźwiak, trener Sokoła.

To co nie udało się rywalom, udało się "Miejskim". W 41 minucie strzelał Kamil Zagajewski, piłkę odbił Arkadiusz Sima, jednak przy dobitce Emmanuela Ohagwu był już bezradny. Jeszcze przed przerwą mogło być 2-0, jednak w świetnej sytuacji spudłował Kamil Zagajewski.

Po przerwie pełną incjatywę przejęli kutnianie, którzy nie opuszczali połowy rywali. W 63 minucie piłkę z autu rzucał Kamil Zagajewski, głową do Emmanuela Ohagwu przedłużył Łukasz Znyk i czarnoskóry napastnik wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Do końća spotkania wynik nie zmienił się i "Miejscy" wygrali 2-0, tym samym umacniając się na pozycji lidera.

MKS Kutno 2-0 Sokół Aleksandrów
1-0 Emmanuel Ohagwu 41'
2-0 Emmanuel Ohagwu 63'

Żółte kartki: Ohagwu, Grzybowski, Piotr Michalski - Gajewski;
Sędziował: Dominik Cipiński (Skierniewice);

MKS Kutno: Sokołowicz - Kowalczyk, Przemysław Michalski, Dopierała, Rutkowski - Płacheta (89' Grzegorek), Znyk (84' Grzybowski), Kubiak, Zagajewski (64' Skrzynecki) - Jankowski (84' Piotr Michalski), Ohagwu;