Reklama

Reklama

Operacje i zabiegi w kutnowskim szpitalu mogą być przekładane? Dyrekcja odpowiada

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: poglądowe-archiwum

Operacje i zabiegi w kutnowskim szpitalu mogą być przekładane? Dyrekcja odpowiada - Zdjęcie główne

Szpital zabiera głos ws. operacji i zabiegów w Kutnie | foto poglądowe-archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegłym tygodniu pojawiły się rekomendacje Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące planowych zabiegów i świadczeń medycznych, które zdaniem Ministerstwa Zdrowia powinny zostać ograniczone do niezbędnego minimum lub czasowo wstrzymane celem zwiększenia bazy łóżek covidowych. Jak takie zalecenia wpływają na funkcjonowanie Kutnowskiego Szpitala Samorządowego?

Reklama

- Aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala, Centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo – pisał Narodowy Fundusz Zdrowia w swoim komunikacie.

Zapytaliśmy więc dyrekcję kutnowskiego szpitala jak takie zalecenia wpływają na realizację planowych operacji i zabiegów. Poinformowano nas, że póki co wszystko odbywa się tak samo jak przed publikacją wspomnianego komunikatu NFZ.

- Na dzień dzisiejszy (środa, 17 marca – dop. red.) Szpital dysponuje taką ilością miejsc, która umożliwia wykonywanie świadczeń dla pacjentów zarówno covidowych, jak i przyjmowanych w trybie nagłym i planowym. Obłożenie łóżek nie wymaga zawieszenia czy ograniczenia liczby planowych hospitalizacji – zapewnia Agnieszka Pacałowska, pełnomocnik ds zarządzania jakoscią w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.

Dyrekcja placówki na bieżąco obserwuje sytuację epidemiologiczną w regionie oraz monitorowane jest obłożenie miejsce. 

- Decyzję o ograniczeniu planowych hospitalizacji podejmiemy w sytuacji, kiedy nastąpi konieczność zabezpieczenia większej ilości miejsc covidowych, oraz w momencie jasnego polecenia Wojewody Łódzkiego. Na dzień dzisiejszy nie otrzymaliśmy od Wojewody żadnych jasnych wytycznych dotyczących ograniczenia przyjęć ani zwiększenia ilości łóżek dla pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2 – informuje nas A. Pacławska.

W TYM MIEJSCU znajduje się artykuł w którym sprawę wyjaśnia minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy