Reklama

OSP Żychlin w pierwszej 10 w województwie pod względem wyjazdowości

Opublikowano:
Autor:

OSP Żychlin w pierwszej 10 w województwie pod względem wyjazdowości - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi podała statystyki dotyczące m.in. wyjazdowości do działań ratowniczo - gaśniczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W zestawieniach nie zabrakło tych z naszego regionu. Jeśli chodzi o powiat kutnowski, w pierwszej dziesiątce znaleźli się druhowie z Żychlina.

Pierwsza ze statystyk, w której strażacy-ochotnicy z pow. kutnowskiego znaleźli się w pierwszej 10 dotyczy wyjazdowości do zdarzeń. Jednostka OSP Żychlin uplasowała się bowiem na 9 miejscu. Syrena remizy w Żychlinie w ubiegłym roku zawyła 142 razy.

Na podium były: OSP w Aleksandrowie Łódzkim, OSP Konstantynów oraz OSP Tuszyn.

Drugie zestawienie, w którym również znalazła się OSP Żychlin, dotyczyło udziału jednostek w zabezpieczeniu gotowości bojowej rejonów operacyjnych swoich Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Druhowie z Żychlina uplasowali się na miejscu 10. Za nimi znalazła się także jedna jednostka z naszego regionu, z sąsiedniego powiatu. 14 miejsce pod względem zabezpieczenia gotowości bojowej na terenie woj. łódzkiego w 2018 roku należy do OSP w Topoli Królewskiej (pow. łęczycki).

W statystykach sklasyfikowano 335 jednostek z województwa łódzkiego należących do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Łącznie jednostki znajdujące się w systemie KSRG w województwie łódzkim podjęły 16 394 interwencji. Z kolei 649 razy pełniły zabezpieczenie rejonów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE