Reklama

Reklama

Ostatni etap „Walki o tron 1733” za nami

Opublikowano: śr, 13 gru 2017 15:32
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ostatnim etapem projektu edukacyjnego „Walka o tron 1733” organizowanego przez Muzeum Regionalnego w Kutnie oraz Fundacji Budzenie Pasji z Krakowa był larp odtwarzający wolną elekcję. O wyborze nowego władcy decydowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2, Nr 5, I LO PUL, II LO, Liceum Katolickiego SPSK oraz ZS Nr 2 w Kutnie oraz uczniowie, którzy zdobyli podczas pierwszego etapu projektu największą liczba punktów.

Reklama

Gdyby to w ich rękach leżał los Rzeczypospolitej, Stanisław Leszczyński zostałby wybrany na króla w czasie wolnej elekcji. Wyborowi sprzeciwili się pozostali kandydaci: Fryderyk August i Janusz Antoni Wiśniowiecki oraz ich sprzymierzeńcy, którzy zawiązali konfederację i wypowiedzieli wojnę stronnikom Leszczyńskiego. Przy wsparciu wojsk udało się jednak pokonać oponentów i utrzymać się na tronie. A zatem posłowie na tronie posadzili Stanisława Leszczyńskiego, inaczej niż miało to miejsce w rzeczywistości.

Wszyscy uczestnicy ostatniego etapu larpa otrzymali od Muzeum nagrody rzeczowe. Nagrodzono najlepszego elektora, którym została Liwia Marciniak (Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie) dwóch posłów: Katarzynę Poznańską (II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza), Kacpra Margulskiego (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kutnie). Michał Olesiński otrzymał nagrodę za najlepszego aktora. Przyznano również dwa wyróżnienia: dla Karoliny Żak (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Kutnie) i Wiktora Dobriana (Liceum Katolickie SPSK w Kutnie).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)
  • 4 lata temu | ocena +3 / -3

    pa

    Brawo Kasia ! ! !