Reklama

Oszuści z Kutna uderzyli pod Płockiem. Myśleli że są... w kujawsko-pomorskim

Opublikowano:
Autor:

Oszuści z Kutna uderzyli pod Płockiem. Myśleli że są... w kujawsko-pomorskim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Granatowy volkswagen o numerach rejestracyjnych zaczynających się na EKU. Przed takim pojazdem ostrzegają strażacy z powiatu płockiego. Mają się nim poruszać trzy osoby, które podają się za firmy związanej z energią elektryczną.

- 9-go maja, w godzinach popołudniowych do druhów z naszej jednostki trafiła informacja, iż po terenie gminy poruszają się prawdopodobnie oszuści, którzy liczą na naciągnięcie innych lub korzyść osiągniętą w inny sposób - poinformowała OSP Słubice (pow. płocki).

Oszuści pojawili się na terenie miejscowości Juliszew i Sady, w gminie Słubice. Poruszali się prawdopodobnie samochodem marki VW Passat B4, w kolorze granatowym, o numerach rejestracyjnych zaczynających się od EKU.

- Samochodem tym podróżowały 3 osoby, prawdopodobnie kobieta i dwóch mężczyzn, którzy podawali się za pracowników firmy związanej z energią elektryczną - wyjaśnia OSP Słubice. - Zaniepokojenie mieszkańców budziło zachowanie tych ludzi, które nie wyglądało na profesjonalne. Dodatkowo twierdzili oni, iż znajdują się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, co jest oczywiście bzdurą. Nie zgadzało się również parę innych, drobniejszych faktów dotyczących świadczenia usług związanych z energią elektryczną. Z tego co się dowiedzieliśmy, pojazd ten „odwiedził” kilka zabudowań. Te „odwiedziny” nie odbywały się we wszystkich budynkach, lecz prawdopodobnie w tych, gdzie zamieszkują osoby starsze.

O zdarzeniu została poinformowana policja.

- Apelujemy o ostrożność i zwracanie uwagi na takie sytuacje - ostrzega OSP Słubice. - Niestety istnieje duże ryzyko, że możemy mieć do czynienia z oszustami lub osobami, które nie będą miały pokojowych zamiarów wobec nas. Zachęcamy do przekazania informacji osobom starszym, szczególnie tym, które mieszkają samotnie. Zainteresujmy się, czy takie podejrzane osoby przypadkiem nie zawitały do naszych rodzin lub znajomych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE