Reklama

Pablo Picasso w galerii KDK

Opublikowano:
Autor:

Pablo Picasso w galerii KDK  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kutnowski Dom Kultury zaprasza na wystawę "Klasycy sztuki – Pablo Picasso. Grafiki.". Wernisaż odbędzie się 16 stycznia godz. 18:00 w galerii KDK. Wystawa będzie czynna codziennie w godz. 16:00 – 20:00 do 28 lutego. Na ekspozycję składają się 44 grafiki Pabla Picassa pochodzące ze zbiorów prywatnego kolekcjonera sztuki – Dariusza Matyjasa.

Pablo Picasso należy do najwybitniejszych artystów XX wieku. Grafika stanowi jedną z dyscyplin, którymi się zajmował. Uprawiał wiele jej odmian: mezzotintę, akwatintę, drzeworyt, linoryt, preferując jednak litografię i akwafortę.

Przyjmuje się, że podczas długiego życia artysty powstało około 2000 grafik autorskich – poczynając od schyłku XIX wieku niemal do samej śmierci. Na wystawie obejrzeć będzie można akwaforty, litografie, linoryty i serigrafie ze słynnego cyklu Vollarda z 1933, cyklu Korrida i Bachanalia, litografie z cyklu Wojna i Pokój oraz teki erotycznej z 1969 roku. Część prac sygnowana odręcznie przez Picassa, część podpisana na matrycy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE