Reklama

Reklama

[ZDJĘCIA] W muzeum i Pałacu Saskim praca wre. Zobacz postępy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Instalacje elektryczne, teletechniczne i centralnego ogrzewania podłączane są na terenie nowego kompleksu muzealnego w Kutnie. W budynku ratusza i Pałacu Saskiego cały czas trwają również prace budowlane.

Reklama

W budynku ratusza trwają roboty związane z montażem instalacji: elektrycznej, teletechnicznej, wentylacji mechanicznej i centralnego ogrzewania. Trwa również tynkowanie ścian wewnątrz budynku. Robotnicy wylewają posadzki na poziomie poddasza. Na pierwszym piętrze i poddaszu montowane są stelaże pod sufity podwieszane. Wykonywany jest również montaż stolarki okiennej na terenie całego obiektu i osadzanie parapetów zewnętrznych. Pracownicy malują też elewację frontową. Ponadto zamontowano już agregat prądotwórczy i trwa podłączanie instalacji związanych z jego pracą.

Na budowie kompleksu muzealnego trwają w dużej mierze prace instalacyjne. W budynku pawilonu i łącznika północnego dobiega końca montaż instalacji centralnego ogrzewania. Osadzono już witryny aluminiowe, zakończono też układanie płytek na posadzce poddasza pawilonu. Niebawem rozpocznie się montaż windy w pawilonie ekspozycyjnym.

W części południowo - zachodniej Pałacu Saskiego robotnicy zakończyli prace montażowe przy konstrukcji drewnianej dachu oraz stropów. Dach został pokryty drewnianymi gontami. Na zrealizowanej części muru pruskiego (murowana ściana z cegieł poprzedzielana drewnianymi belkami)  wykonano zewnętrzne i wewnętrzne  tynki wapienne ścian. Dobiega końca rozprowadzanie instalacji teletechnicznej na poddaszu i parterze. Widać już efekty prac przy zapleczu kuchennym na parterze budynku. Rozprowadzono instalacje wodno-kanalizacyjną i częściowo wykonano posadzki. Oprócz tego robotnicy wykonują montaż konstrukcji szachulcowej ścian, stropu i dachu w części południowej budynku pałacu. Zamontowano węzeł cieplny w piwnicy. Teraz trwa jego podłączanie do instalacji wewnętrznej c. o.   

Budowa nowego kompleksu muzealnego i przebudowa Pałacu Saskiego rozpoczęła się w marcu 2019 roku. Przewidywany termin zakończenia prac to druga połowa 2021 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy