Reklama

Panele fotowoltaiczne - ekologia przede wszystkim

Opublikowano:
Autor:

Panele fotowoltaiczne - ekologia przede wszystkim - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Freevolt jest europejskim liderem w produkcji nowoczesnych modułów oraz instalacji fotowoltaicznych. Siedziba główna firmy znajduje się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w Palm Desert w stanie Kalifornia, jednak w Polsce Freevolt posiada swój oddział w Mogilnie. Zespół składa z wykwalifikowanych specjalistów, którzy pomagają w uzyskaniu dotacji oraz udzielają wszelkich informacji na temat instalacji solarnych. Wystarczy zatem zaledwie jedno spotkanie, aby zawrzeć umowę i sfinalizować kwestię projektu instalacji dopasowanego do naszego domu lub firmy.

Dzięki Freevolt, każdy zainteresowany odnawialnymi źródłami energii ma możliwość przerzucenia się na ekologiczny styl życia. Wystarczy zacząć od prostego umówienia się na spotkanie z konsultantem, a później... po prostu rozpocząć życie w zgodzie z naturą.

Freevolt - w trosce o naszą przyszłość

Freevolt jest jednym z najlepszych i najczęściej wybieranych producentów instalacji fotowoltaicznych nie tylko w Polsce, ale również i na świecie. Klienci doceniają między innymi innowacyjność, wysoką jakość produktów, a także 30-letni okres gwarancyjny na zakupione instalacje oraz systemy. Co ciekawe, w ofercie firmy znajdują się nie tylko panele słoneczne, ale również lampy solarne, stacje ładowania do samochodów elektrycznych, system Smart Home i wiele, wiele więcej. Słowem - wszystko to, co pozwoli ułatwić codzienne życie i sprawi, że możemy żyć w zgodzie z naturą, łącząc przy okazji codzienność z technologią na miarę naszych czasów.

Freevolt jest częścią ECP, dlatego też śmiało można określić firmę jako globalny lider w dziedzinie energii odnawialnej. Jako jeden z niewielu producentów, daje także kilkudziesięcioletnią gwarancję na zakupiony sprzęt i systemy.

Produkty na miarę XXI wieku

Oferta Freevolt jest mocno rozbudowana. Zawiera inteligentne systemy oraz produkty wykorzystujące najnowszą technologię, dzięki czemu znacząco ułatwiają codzienne życie. Wśród nich można znaleźć coraz bardziej popularne panele fotowoltaiczne, specjalne systemy Smart Home do domu, stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, wypierających w ostatnim czasie samochody na gaz i benzynę, a także specjalistyczne magazyny do przechowywania energii. Zainteresowani mogą więc umówić się z konsultantem na spotkanie i dowiedzieć się więcej na temat konkretnych produktów.

Klienci mogą również liczyć na bezpłatną wycenę, dzięki której poznają koszty, jakie muszą ponieść za zakup instalacji lub systemów. Warto wspomnieć również, że w trakcie spotkania istnieje możliwość rozwiania wszelkich wątpliwości i otrzymania porady ze strony specjalisty.

Lampy solarne

Lampy solarne Rimini to nie tylko nowoczesny design, który docenią nawet najbardziej wymagający. Oprócz tego, są powiązane z niską ceną oraz łatwością montażu. Rzeczonymi lampami można sterować zdalnie, poprzez specjalnie zaprogramowanego pilota, dołączonego do nich. Warto również wspomnieć, że zostały one wykonane w taki sposób, aby wyróżniały się trwałością oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Ze względu na nienaganną estetykę, świetnie nadają się do zamontowania na posesji prywatnej, przy firmach, w parkach, a także na terenach parkingów samochodowych.

Lampy Rimini posiadają regulowany kąt działania źródła światła oraz regulowaną jasność świecenia. Są zasilane system słonecznym - w dzień ładują się, a w nocy dają niezbędne światło, bez pobierania energii elektrycznej z komercyjnych firm.

Moduły technologii PV GRAF

Absolutną nowością zarówno w ofercie Freevolt, jak również na rynku modułów fotowoltaicznyc są moduły wykonane w technologii PV GRAF. To najnowsza generacja przezroczystych matryc ogniw grafenowych. Ta innowacyjna technologia ma na celu eliminację ograniczeń związanych z instalacją standardowych modułów solarnych.

PV GRAF można zastosować z każdym ogniwem krystalicznym. Jest to technologia hybrydowa, wykorzystywana do tworzenia ogniw. Łączy w sobie technikę folii grafenowej oraz krzemu krystalicznego. Produkowane moduły posiadają zatem ponad 50 procent wyższą wydajność w porównaniu z tradycyjnymi. Są także znacznie trwalsze. Istotne jest jednak to, że nawet przy mocnym zacienieniu moduł działa tak, jak przy dużym nasłonecznieniu. Aktywna część modułu nie jest więc czuła na cień tak, jak moduły znane nam dotychczas. Nic więc dziwnego, że system ten jest pożądany na całym świecie.

Inwertery Fronius

Inwertery Fronius są popularne na całym świecie. Nie jest to jednak dziwne, ponieważ wyróżniają się ogromną wydajnością oraz niezawodnością. Inwertery pełnią swoją rolę należycie - rolę pewnego rodzaju serca każdego systemu fotowoltaicznego.

Inwertery Fronius są jednofazowe, dlatego też idealnie nadjaą się do zastosowania w budynkach mieszkalnych - mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Zostały one wyposażone w elegancką obudowę, która doskonale wpasuje się w aranżację każdego pomieszczenia. Ponadto, zawiasowy system montażowy gwarantuje bezproblemową instalację. Warto również wspomnieć o licznych funkcjach tych inwerterów. Po pierwsze, posiadają podwójny układ kontroli mocy maksymalnej, system wysokiego napięcia, duży zakres napięcia wejściowego, interfejsy Wi-Fi oraz SunSpec, a także służącą do monitorowania systemów fotowoltaicznych platformę Fronius Solar.web, z której można korzystać mobilnie.

Systemy magazynowania energii

Systemy magazynowania energii pozwalają na przechowywanie wyprodukowanego prądu przez moduły fotowoltaiczne i wykorzystanie go w dowolnym momencie, na przykład w trakcie przerwy w dostawie energii. Coraz częściej na takie systemy decydują się średnie i duże firmy, a także placówki, które nie mogą pozwolić sobie na brak elektryczności, np. szpitale.

Moduły fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne czy też instalacje paneli słonecznych lub systemy energii słonecznej, przekształcają światło w energię elektryczną. Wykorzystują do tworzenia prądu coś, co jest niemalże nieskończone, nie ingerując jednocześnie w sposób szkodliwy w środowisko. Wspomniane panele zna prawie każdy, bowiem można je zauważyć przeważnie na dachach wielu domów. Freevolt zajmuje się również ich produkcją oraz dystrybucją. Obecnie oferuje klientom trzecią generację, która została wykonana z monokrystalicznego ogniwa krzemowego, wyróżniającego się znacznie większą wydajnością oraz trwałością. Do korzyści tej technologii należ między innymi mniejszy wpływ cienia na produkowaną energię, możliwość zdalnego sterowania panelami oraz brak wpływu mikropęknięć na moc modułów. Oprócz tego, zainteresowani mogą komunikować się z instalacją bezprzewodowo, z dowolnego miejsca na ziemi.

Stacje ładowania samochodów

Stacja ładowania samochodów elektrycznych, które oferuje Freevolt, są wyposażone w zaawansowaną technologię, a także funkcję inteligentnej sieci. To kompaktowe, w pełni dopasowane urządzenia, służące do ładowania aut. Produkt ten idealnie nadaje się do zastosowania w ekstremalnych warunkach pogodowych, bardzo wydajny i posiadający liczne funkcje. Co ciekawe, stacje te - będąc w trybie czuwania - zużywają zaledwie 3W, czyli połowę tego, co zużywają stacje ładowania od konkurencyjnych firm.

Dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów, stacje te nie wymagają dodatkowej ochrony przed śniegiem, pyłem, deszczem albo światłem słonecznych. Są w stanie działać w temperaturze od -29 do 54 stopni Celsjusza. Są również bezpieczne, bowiem przy przechyle powyżej 30 stopni, urządzenie samodzielnie odcina zasilanie i wysyła informację do operatora o zaistniałej sytuacji. Dodatkowym atutem stacji jest również ich nowoczesny design i prostota w użytkowaniu. Urządzenia te można postawić na prywatnych posesjach.

Systemy monitoringu

Systemy monitoringu Fronius to idealne rozwiązanie dla monitorowania systemów fotowoltaicznych. Dzięki nim, mamy możliwość podglądu na działalność i pracę instalacji solarnych, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy też poza nim. Portal Fronius Solar.web pozwala na monitorowanie sytuacji z dowolnego miejsca na ziemi oraz daje dostęp do bieżących analiz działania systemów.

Z monitoringu można skorzystać zarówno z poziomu telefonu, jak również i komputera, bądź tabletu. Intuicyjny interfejs jest przystępny również dla osób niezbyt biegłych w nowoczesnych mediach.

System Smart Home

System Smart Home to - można rzec - prawdziwa perełka dla osób lubujących się w nowinkach technologicznych. Wykorzystuje on mobilną aplikację, którą można ściągnąć na dosłownie każde urządzenie mobilne. Intuicyjne menu sprawia, że zainteresowani mają możliwość zdalnego sterowania wszystkim, co znajduje się w domu. Przede wszystkim system ten wykorzystywany jest do sterowania światłem, zarówno jeśli jesteśmy w domu, w pracy, jak i nawet na wakacjach. Słowem - jesteśmy w stanie sterować nim z dowolnego miejsca na ziemi. Smart Home daje także możliwość zaprogramowania harmonogramu dla konkretnego oświetlenia lub klimatyzacji.

System umożliwia kontrolowanie temperatury w domu. Istnieje możliwość łatwego i bezproblemowego ustawienia temperatury zarówno w dzień, jak i w nocy. Smart Home jest kompatybilny z ponad 500 urządzeniami mobilnymi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE