Reklama

Reklama

Pani Marta walczy ze złośliwym guzem mózgu. 29-latkę czeka kosztowna operacja i leczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: siepomaga.pl

Pani Marta walczy ze złośliwym guzem mózgu. 29-latkę czeka kosztowna operacja i leczenie - Zdjęcie główne

Pani Marta walczy ze złośliwym guzem mózgu. 29-latkę czeka kosztowna operacja i leczenie | foto siepomaga.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pani Marta na co dzień jest pielęgniarką i mamą dwójki dzieci. Niestety, od 2020 roku walczy ze złośliwym nowotworem mózgu. Ma jednak szansę na operację i powrót do zdrowia. Cały koszt zabiegu, rehabilitacji, leczenia i suplementacji oszacowano aż na 200 tysięcy złotych.

Reklama

Na stronie siepomaga.pl zorganizowano zbiórkę na operację i leczenie 29-letniej Marty Tomczyk, która dzielnie walczy z glejakiem IV stopnia. Kobieta jest siostrą jednej z druhen Ochotniczej Straży Pożarnej w Żychlinie. To właśnie żychlińscy strażacy nagłośnili zbiórkę w mediach społecznościowych.

Diagnozę Pani Marta usłyszała 22 czerwca 2020 roku.

- Kupiliśmy wówczas dla naszych synów piętrowe łóżko, którego nie mogli się doczekać… Po otworzeniu koperty nasze nogi ugięły się, a przez ciała przeszedł prąd… To był cios prosto w serce – rozpoznanie: nowotwór mózgu, glejak II stopnia. Wtedy zawalił się nasz świat… Długo płakaliśmy razem… Wciąż trudno o tym pisać bez łez… - pisze mąż kobiety na stronie zbiórki. 

Natychmiast rozpoczęto walkę o życie kobiety. 25 sierpnia 2020 roku Marta przeszła trudną, ośmiogodzinną operację mózgu. Zabieg zakończył się pomyślnie, a rodzina mogła powoli wracać do normalności. Niestety, guz zaczął się sukcesywnie odbudowywać. W lutym bieżącego roku wyniki biopsji wykazały, że guz jest już w IV stopniu zaawansowania. 

- Dla mojej żony dzieci były i są najważniejsze. Pomimo wczesnego macierzyństwa wspaniale łączyła role matki, uczennicy i studentki. Dwa razy otrzymała nagrodę Prezesa Rady Ministrów, zawsze starała się być sumienną i pracowitą, a pielęgniarstwo to jest to, co kocha. Kocha pomagać innym, ale teraz ona sama potrzebuje pomocy. To mocna kobieta, która przeszła już bardzo dużo, jednak boję się, że kiedyś może tego nie wytrzymać. Po operacji czeka ją radioterapia i chemioterapia.  Bardzo długie leczenie przed nią, ale żeby się zaczęło, potrzebna jest pilna operacja. Niestety guz jest zlokalizowany w bardzo trudnym miejscu, odpowiadającym za sprawność ruchową. Nikt nie daje nam gwarancji, że to ostatnia operacja, mimo wszystko musimy walczyć - czytamy.

Termin operacji wyznaczono już na najbliższą niedzielę, 5 marca. Łączny koszt zabiegu, rehabilitacji, leczenia i suplementacji oszacowano na 200 tysięcy złotych. Rodzina nie jest jednak w stanie uzbierać tak dużej kwoty w tak krótkim czasie. 

- Nigdy nie sądziłem, że będę prosił kogoś o pomoc, ale przyszedł czas, że ja i moja żona nie mamy wyboru. Nowotwór w głowie Marty rośnie w zastraszającym tempie. Operację trzeba wykonać jak najszybciej - ma odbyć się już w tę niedzielę, proszę, pomóż nam! - dodaje mąż Pani Marty. 

Na chwilę obecną udało się uzbierać prawie 30 tys. zł (stan na godzinę 14:05). Jeśli chcesz pomóc Pani Marcie, kliknij w link poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy