Panowie z Farbisu i panie z Rolpucha na prowadzeniu

Panowie z Farbisu i panie z Rolpucha na prowadzeniu - Zdjęcie główne

WydarzeniaW sobotę odbyły się rozgrywki III ligi siatkówki mężczyzn i ligi siatkówki kobiet. Drużyny amatorskie grały w hali SP nr 6 przy Łąkoszyńskiej. Emocji nie brakowało - mecze przyniosły spore zaskoczenie kibicom, jak i zawodnikom.Zobacz fotorelację – 387 zdjęć!

Sensacją trzeciej ligi okazały się występy drużyny Farbis Łowicz, która dopiero w drugiej kolejce rozegrała swoje pierwsze mecze. Goście z Łowicza pokonali Gimnazjum nr 2 w Kutnie 2:0 (25:22, 25:12, MVP - Cezary Dołowiec) i takim samym wynikiem wygrali z Fenixem Kutno (25:14, 25:21, MVP - Mariusz Misiura). Farbis zajmuje teraz pierwsze miejsce w tabeli III ligi z sześcioma punktami i najlepszym stosunkiem punktów w setach.

Panie z Rolpucha nie dały szans Żychlinowi. Pierwszy set zakończyły zwycięstwem 25:18, a w drugim rozgromiły rywalki 25:07. Rekord 10 asów serwisowych ustanowiła Paulina Różańska z Rolpucha. To najlepszy dotychczasowy rezultat w lidze kobiet. Nic zatem dziwnego, że Paulinę wybrano najlepszą zawodniczką spotkania. Rolpuch wskoczył z czwartego na pierwsze miejsce w lidze kobiet.