Reklama

Paralizatory dla Straży Miejskiej to nie wszystko: ''Na tym nie koniec, potrzeba więcej osób!''

Opublikowano:
Autor:

Paralizatory dla Straży Miejskiej to nie wszystko: ''Na tym nie koniec, potrzeba więcej osób!'' - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Krótko po oficjalnym zakończeniu roku szkolnego informowaliśmy o tym, że radni Łukasz Walczak i Robert Feliniak chcą zadbać o bezpieczeństwo kutnian spędzających czas w miejskich parkach (KLIK). Najważniejszymi punktami ich pisma złożonego na ręce prezydenta miasta były wyposażenie strażników miejskich w paralizatory oraz zwiększenie liczby pieszych patroli funkcjonariuszy SM. Jak na sugestie rajców zapatruje się magistrat?

Wiceprezydent Jacek Boczkaja odpowiadając na interpelację radnych zwraca uwagę, że strażnicy miejscy w ramach swoich codziennych obowiązków patrolują pieszo rejony miasta wskazane przez radnych, w tym miejskie parki i skwery. Zwracają przy tym uwagę na bezpieczeństwo osób, które tam przybywają, a także na osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym i łamiące inne przepisy prawa.

Wiceprezydent dodaje, że władze miasta dołożą wszelkich starań, by mieszkańcy Kutna i przyjezdni czuli się bezpiecznie.

- Zobowiązałem również komendanta SM, aby podlegli mu strażnicy miejscy częściej patrolowali tereny szczególnie narażone na zakłócanie spokoju i prządku publicznego, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych tak, aby mieszkańcy mogli tam bezpiecznie przebywać i swobodnie korzystać z miejsc przeznaczonych do wypoczynku – pisze w odpowiedzi Jacek Boczkaja.

Jeśli zaś chodzi o paralizatory – ta sprawa jest otwarta i będzie rozważana.

- Decyzja w tym zakresie zostanie podjęta w późniejszym terminie po dokonaniu analizy prawnej – stwierdza J. Boczkaja.

Zastępca prezydenta stwierdza również, że pracownicy Zieleni Miejskiej w ciągu najbliższych dni dokonają przeglądu infrastruktury znajdującej się w parkach. Celem jest jej odnowienie lub naprawa, a w razie konieczności wymiana uszkodzonych elementów małej architektury.

Zadzwoniliśmy do Łukasza Walczaka. Jak powiedział nam radny, niedawna interpelacja nie jest jego ostatnim słowem.

- Wspólnie z Robertem Feliniakiem i innym radnymi będziemy wnioskować o to, żeby w przyszłorocznym budżecie uwzględnić powiększenie stanu osobowego Straży Miejskiej. I nie mówię w tym miejscu o osobach do obsady monitoringu miejskiego, a o strażnikach, którzy będą widoczni na ulicach. Chodzi o to, żeby mieszkańcy czuli się bezpieczniej, a osoby z szeroko rozumianego elementu społecznego dwa razy się zastanowili zanim zdewastują publiczne mienie, zaczną kogoś zaczepiać, spożywać alkohol w miejscu publicznym czy zwyczajnie zakłócać porządek – mówi w rozmowie z nami Łukasz Walczak.

Jak dodaje, chodzi o 3 do 6 nowych etatów w kutnowskiej Straży Miejskiej. Ł. Walczak uważa także, że w Straż Miejską należy stale inwestować i rozwijać tę formację, by mogła ona stuprocentowo spełniać swoje zadania i jak najlepiej służyć społeczeństwu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE