Reklama

Reklama

Park im. Wiosny Ludów po rewaloryzacji

Opublikowano: pt, 9 sty 2015 15:09
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Park im. Wiosny Ludów został gruntownie odnowiony w ramach projektu "Przyrodnicze perły województwa łódzkiego – program rewaloryzacji zabytkowych parków". Istniejący drzewostan poddany został pracom pielęgnacyjnym i konserwacyjnym. Usunięto drzewa, które były w złym stanie zdrowotnym oraz kolidujące z nowym projektem zieleni, zatwierdzonym decyzją przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi – Delegatura w Skierniewicach.

Reklama

Na terenie całego parku wykonano nasadzenia ok. 1 200 sztuk drzew, ok. 13 000 sztuk krzewów i 73 000 roślin wieloletnich. W ramach pielęgnacji zieleni wykonano trawniki rekreacyjne i gazonowe o powierzchni 2,5 ha. Park wyposażono w nowe elementy małej architektury takie jak: ławki (100 sztuk), kosze na śmieci (42 sztuki), stojaki na rowery (6 sztuk), tablice informacyjne (5 sztuk). Wykonano nowe alejki parkowe o łącznej powierzchni 13 500 m2, zainstalowano 68 słupów oświetleniowych wraz z oprawami oraz automatyczną toaletę publiczną. W roku bieżącym planowany jest montaż zabawek na placu zabaw dla starszych dzieci w sąsiedztwie Muzeum Bitwy nad Bzurą.

Koszt rewaloryzacji parku wyniósł 4,9 mln zł. Miasto Kutno uzyskało dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację inwestycji do kwoty 3,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)