Reklama

Parkingowy galimatias na Hanki Sawickiej

Opublikowano:
Autor:

Parkingowy galimatias na Hanki Sawickiej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Lokatorzy bloku przy Hanki Sawickiej 7 w Żychlinie ubolewają nad stanem, w jakim znajduje się osiedlowy parking. Niewielki, często wypełniony po brzegi autami a do tego pokryty żwirem, przez który w okolicy unosi się pełno kurzu. Mieszkańcy mieli nadzieję, że sytuacja zmieni się po niedawnym remoncie...Parking przy Hanki Sawickiej 7 woła o pomstę do nieba już od dłuższego czasu. Został wprawdzie wy- remontowany 2 lata temu, jednak wówczas tylko go wyrównano. Teren nie został utwardzony kostką brukową. Największą bolączką mieszkańców jest fakt, że parking pokryty żwirem znajduje się przy samym bloku.

– Często nie da się otworzyć okien, bo w mieszkaniu od razu robi się niemal szaro. Ciągle musimy czyścić parapety i okna. To bardzo uciążliwe, zwłaszcza, kiedy na zewnątrz jest sucho i gorąco – mówi nam jeden z mieszkańców bloku.

Inna z mieszkanek, pani Hanna, dodaje, że pył nie jest jedyną uciążliwością. Parking często bywa przepełniony, a to ma swoje dalsze konsekwencje.

– Ostatnio musiało przyjechać tu pogotowie. Kierowca karetki po prostu nie miał gdzie zaparkować ani jak podjechać pod wejście do bloku, bo wszędzie stały samochody. Na podobne problemy narzekają też kierowcy rozwożący butle z gazem – mówi pani Hanna.

Zarządcą terenu jest spółdzielnia.

– Dwa lata temu prowadziliśmy remont tego parkingu. Oczywiście, moglibyśmy utwardzić go kostką brukową lub betonem, jednak wówczas koszty byłyby dużo większe. Utwardziliśmy parking żwirem i go powiększyliśmy – mówi Jerzy Rosiński, prezes spółdzielni mieszkaniowej "Wspólny Dom".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE