Reklama

Pasażerowie narzekają na małą liczbę połączeń między Łodzią a Toruniem. Czy coś się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Pasażerowie narzekają na małą liczbę połączeń między Łodzią a Toruniem. Czy coś się zmieni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Powraca temat małej liczby pociągów na linii Toruń - Łódź. Od czasu przetargu wygranego przez kolej Arriva RP liczba pociągów kursujących na tej trasie zmniejszyła się z 4 do 1 dziennie. Pasażerowie oburzeni zaistniałą sytuacją, kierowali pisma zarówno do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz do marszłka województwa kujawsko-pomorskiego. Trasa ta ma szczególne znaczenie głównie ze względu na studentów, dojeżdżających do szkoły.

Jak poinformowało nas biuro prasowe UM w Łodzi, Województwo Kujawsko-Pomorskie zawarło porozumienie z Województwem Łódzkim w sprawie dotowania pociągów łączących oba województwa. Porozumienie przewiduje dofinansowanie na odcinku stycznym Włocławek - Kutno 5 par połączeń kolejowych, w tym jednej pary kursującej bezpośrednio w relacji Toruń - Łódź. Uruchomienie dodatkowego bezpośredniego płączenia wymagałoby dofinansowania ze strony Województwa Kujawsko- Pomorskiego.

- Niestety w tej chwili województwo nie dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi, które mogłyby zostać przeznaczone na zwiększenie liczby połączeń kolejowych - dowiadujemy się od rzecznika prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Beaty Krzemińskiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE