Reklama

Reklama

Pasażerowie postawili na swoim. Wracają zlikwidowane kursy pociągów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: polregio

Pasażerowie postawili na swoim. Wracają zlikwidowane kursy pociągów - Zdjęcie główne

. | foto polregio

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po protestach pasażerów, szeregu zmian i dyskusji na szczeblu samorządowym, przywrócone zostały połączenia na trasie z Kutno-Włocławek. Podano już termin powrotu zlikwidowanych kursów.

Reklama

Warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku zarząd województwa kujawsko-pomorskiego podjął decyzję o likwidacji kilkudziesięciu połączeń, w tym wszystkich kursów pociagów osobowych Polregio na trasie z Włocławka do Kutna. Decyzja weszła w życie 1 stycznia. Samorząd argumentował ją cięciem kosztów. Taki stan rzeczy wzbudził niepokój mieszkańców, zarówno tych dojeżdżających do pracy z Kutna do Włocławka, jak i tych z Kujaw pracujących w mieście róż.

W zamian wdrożona została komunikacja zastępcza. Od 4 stycznia uruchomiono cztery pary autobusów (tyle samo kursowało pociągów).

W wyniku rozmów z z mieszkańcami, zdecydowano, że pociągi znów będą kursować, ale tylko na trasie Włocławek-Kaliska Kujawskie i to w sytuacji, gdy uczniowie powrócą do nauki stracjonarnej. 

Ostateczne rozwiązania, które z pewnością usatysfakcjonuje pasażerów korzystających z usług Polregio, zapadły w lutym. W miniony poniedziałek marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki poinformował, że podróże pociągami osobowymi na trasie Włocławek-Kutno powrócą już 26 lutego.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy