Reklama

Reklama

Patologia na placu zabaw: mieszkańcy mają dość. Kutnowska policja przywróci porządek?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nocne libacje, towarzyszące im wulgaryzmy, bójki i akty wandalizmu spędzają sen z powiek mieszkańcom jednego z kutnowskich osiedli. Głównymi bohaterami nocnych wybryków na placu zabaw mają być nastolatkowie. Sprawa jest dobrze znana funkcjonariuszom policji, którzy podejmowali tam już niejedną interwencję. Wszystko wskazuje na to, że miejsce "posiadówek" młodzieży zostało objęte szczególnym nadzorem mundurowych.

Reklama

Nocny koszmar na placu zabaw

 

O notorycznych problemach z niesforną młodzieżą donoszą nam mieszkańcy bloków przy ul. Sosabowskiego. Z ich relacji wynika, że nastolatkowie gromadzą się wieczorami na placu zabaw oraz w jego okolicach. 

- Główni bohaterowie patologii, która rozgrywa się wokół bloków, to nastolatkowie od 13 do 18 lat. Wulgaryzmy, wandalizm, krzyki, bójki, alkohol, narkotyki, zaczepki ludzi. Plac jest schowany między blokami, co jeszcze bardziej przyciąga młodzież. Dzieci są wystraszone, dorośli zastraszeni, to jest koszmar. Nie można normalnie funkcjonować - żali się jedna z mieszkanek. 

Jak dodaje, pojawiają się również problemy z grupami dorosłych, których zachowanie także wykracza daleko poza obowiązujące normy społeczne. Czytelniczka twierdzi, że działania służb mundurowych nie były do tej pory wystarczające. 

- Potrzebne są patrole straży/ policji/monitoring/ zamykane place zabaw i teren wokół. Zgłaszaliśmy sprawę, ale efekty są słabe. Prosiliśmy o patrole policji choćby w wakacje, chociaż w okresie letnim od godziny 20:00 do 01:00, bo w tych godzinach jest najgorzej. 

 

Policja przywróci porządek na osiedlu?

 

Jak się okazuje, realia na osiedlu Sosabowskiego kutnowskiej policji nie są obce. 

- Potwierdzamy, że do kutnowskiej komendy 1 lipca 2022 roku wpłynęła informacja od mieszkańców ul. Sosabowskiego o zagrożeniach, jakie zauważyli w swojej okolicy. Kilka dni wcześniej tj. 21 czerwca 2022 roku wpłynęła do nas również informacja za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i już wówczas podjęto pierwsze kroki w celu weryfikacji tego zagrożenia - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowa KPP w Kutnie. 

Zagrożenie zostało potwierdzone 27 czerwca, w związku z czym miejsca te zostało objęte szczególnym nadzorem policyjnym do czasu wyeliminowania zagrożenia, również poprzez kierowanie w to miejsce służb ponadnormatywnych.

- Z analizy zgłoszeń interwencji na ul Sosabowskiego w przeciągu miesiąca wynika, że zgłoszone zostały cztery interwencje w okresie od 21 do 29 czerwca, co może świadczyć o okresie przedwakacyjnym dla dzieci i młodzieży, a co za tym idzie dużą ilością czasu wolnego spędzanego na zewnątrz. Zapewniamy, że każda interwencja zgłoszona do naszej jednostki skutkuje skierowaniem w dane miejsce patrolu  stosując pierwszeństwo interwencji, gdzie według zgłoszenia wynika, że jest realne zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego - uspokaja podkom. Edyta Machnik. 

Czy działania kutnowskich mundurowych pozwolą odetchnąć mieszkańcom osiedla? Sprawę będziemy monitorować. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy