Reklama

Patriotyczne gimnazjum

Opublikowano:
Autor:

Patriotyczne gimnazjum - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rok 2014 w Gimnazjum nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie obfitował w wiele wydarzeń upamiętniających historię Polski. Za sprawą projektu „Od Legionów Polskich do Niepodległości i Obrony Drugiej RP”, organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi, pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty, uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w zakresie wojskowości polskiej regionu łódzkiego w latach 1914-1931, a także poznać tradycję walk o niepodległość Polski podczas I wojny światowej i w 1939r.Jednym z głównych celów przedsięwzięcia było również zapewnienie udziału społeczności szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w obchodach „Stulecia Tradycji Legionowych w województwie łódzkim”, Tygodniu Patriotycznym „Listopad 2014” oraz obchodach 75. rocznicy utworzenia i walk Armii Łódź.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły 20 marca 2014 r. brali udział w konferencji narodowej, pt: „Pamiętamy o żołnierzach Armii Łódź”. Kolejnym krokiem okazał się być udział w Ogólnopolskim Konkursie „Chlubne Lata Legionowe – wizerunek Legionów Józefa Piłsudskiego w polskim krajobrazie”. Uczennice Paulina Jakubowska i Martyna Zielińska wykonały, pod okiem Roberta Małachowskiego, prezentację multimedialną na wcześniej wspomniany temat. Sukcesem zakończył się również konkurs poetycki, w którym Katarzyna Matuszak znalazła się na 3 miejscu, a Martyna Zielińska otrzymała wyróżnienie(opiekun p. Teresa Romanowska).

Ponadto wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, uczniowie Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami podjęli nowe działania. W dniu 16 września 2014 r. Marcelina Mikołajczyk, Wiktoria Kapica, Krystian Hiszpański, Mateusz Jóźwiak, Rafał Saganiak pod opieką Andrzeja Karbowskiego brali udział w zintegrowanych zawodach strzeleckich w Łodzi, a już 30 września grupa gimnazjalistów wybrała się na kolejną konferencję naukową na temat „Tradycje legionowe w regionie łódzkim”.

Listopad to czas, w którym Paulina Bednarek, Katarzyna Matuszak, Natalia Stępniewska, Martyna Zielińska i Krystian Walicki, przygotowali pod opieką p. Jacka Saramonowicza prace w ramach Wojewódzkiego Konkursu Prezentacji Multimedialnych Projektu Edukacji Patriotycznej”.

Na początku 2015 roku, 14 stycznia, przedstawiciele gimnazjum wzięli udział w wykładzie „Pielęgnowanie Regionalnych Tradycji Walk o Niepodległość Polski w XX wieku przez Społeczności Szkolne w województwie łódzkim”, na której nastąpiło podsumowanie projektu. Gimnazjum nr 2 im. Marsz. Józefa Piłsudskiego w Kutnie otrzymało Certyfikat Uczestnictwa w projekcie edukacji patriotycznej „Od Legionów Polskich do Niepodległości i Obrony Drugiej RP”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE