Reklama

Reklama

Pędził niemal 100 km/h przy przejściu dla pieszych! Teraz słono za to zapłaci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglądowe/archiwum

Pędził niemal 100 km/h przy przejściu dla pieszych! Teraz słono za to zapłaci - Zdjęcie główne

Pędził niemal 100 km/h przy przejściu dla pieszych. Teraz słono za to zapłaci | foto poglądowe/archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W minioną środę policjanci z całej Polski przeprowadzili działania pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Podobnie było w naszym regionie, gdzie skontrolowano setki pieszych i kierowców. Jednym z niechlubnych rekordzistów był kierujący z powiatu łęczyckiego, który w rejonie przejścia dla pieszych pędził niemal 100 km/h. 

Reklama

Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami względem niechronionych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

Mundurowi z sąsiedniego powiatu łęczyckiego ujawnili tego dnia aż 58 przypadków łamania przepisów ruchu drogowego. Sprawcami 12 wykroczeń byli piesi.

Aż 21 kierowców przekroczyło natomiast prędkość w rejonach przejść dla pieszych. Jeden z nich miał na liczniku osobówki 99 km/h i został ukarany mandatem w wysokości tysiąca złotych za przekroczenie prędkości o 49 km/h w zabudowanym.

Tę samą akcją przeprowadziła również kutnowska policja. W naszym powiecie ujawniono w sumie aż 71 wykroczeń, w tym 18 popełnionych przez osoby piesze, 11 przez rowerzystów, 10 przez kierujących wobec pieszych, 2 przez kierujących wobec rowerzystów oraz 24 wykroczenia przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych.

Pamiętajmy, że pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych, a także wchodzący na nie zawsze ma pierwszeństwo przed pojazdem. Policja przypomina, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu zgodnie z nowym taryfikatorem grozi mandat w wysokości 1500 złotych.

Info: KPP Łęczyca/KPP Kutno

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy